Szczecineckie schronisko niestety bez mikroelektrowni

  • KW
  • 2014-09-12 10:40:20
Szczecineckie schronisko niestety bez mikroelektrowni
  • Foto: szczecinek-schronisko.home.pl

Właśnie zostały ogłoszone wyniki konkursu organizowanego przez Greenpeace Polska "Uwolnij Energię". Niestety, szczecineckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt nie znalazło się w zwycięskiej trójce.

Greenpeace Polska obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Z tej okazji organizacja ogłosiła ogólnopolski konkurs, mający na celu promocję zielonej energii. Do konkursu można było zgłaszać osoby lub instytucje, które na co dzień dzielą się dobrą energią z innymi. Takich zgłoszeń napłynęło ponad 140. Trzydzieści z nich zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu, w którym każdy mógł głosować na najciekawsze projekty. W głosowaniu udział wzięło ponad 20 tysięcy osób. W jego wyniku wyłoniono 10 projektów, które trafiły pod obrady jury.

Schronisko ze Szczecinka także starało się o wygraną, o czym informowaliśmy Państwa na łamach naszej telewizji i strony internetowej. Dziś, w wyniku obrad jury wyłoniono zwycięzców. Z przykrością, nie znaleźliśmy na tej liście naszego schroniska. Znalazły się tam natomiast Farma Życia Więckowice, Schronisko w Korabiewicach i OSP Żurawlów. Greenpeace zamontuje instalacje zwycięzcom jesienią, 2014 roku.

inf. na podst. www.greenpeace.pl

Komentarze (2)

violka 2014-09-12 12:22

Moim zdaniem, jeżeli nasze "psietulisko" miało dużo głosów można było dać mu takie prezent w formie dotacji pozakonkursowej! Za takie zasługi~ należy się! :-)

Baśka 2014-09-14 23:02

A za co należało się? Za ten cały show który odbywa się w tym schronie kosztem zwierząt? Ludzie są ślepi i naiwni ale niestety te zwierzęta najmniej by na tym skorzystały. Lepiej niech się tam wezmą za robotę i robią co do nich należy. Już tak potężne pieniądze idą nie wiadomo na co. Rocznie 600 000 tysięcy z pieniędzy podatników. Jakoś nie widzę nigdzie żeby te zwierzęta które tam są szukały domów. Tylko czemu? Bo są maszynką do zarabiania pieniędzy? Można wybiórczo zobaczyć jakiegoś zwierzaka a tak to cyrk i zabawy kosztem tych zwierząt. Nikt się nie zastanawia o co w tym wszystkim chodzi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: