Sukcesy szczecineckich pingpongistów w holenderskim Bergen

  • KW
  • 2014-09-11 12:09:44
Sukcesy szczecineckich pingpongistów w holenderskim Bergen
  • Foto: TV Gawex

Drużyna szczecineckich tenisistów stołowych pochwaliła się swoimi zwycięstwami i trofeami w trakcie środowego spotkania przy Hali Ślusarnia.

Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich, dzięki zaproszeniu ze strony Urzędu Miasta, wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju, zorganizowanym w holenderskim Bergen op Zoom przez Stowarzyszenie Jumilage. W turnieju tym miały występować cztery państwa, jednakże w ostateczności wystąpiły trzy: Polska, Belgia i Holandia. 

W Bergen op Zoom były wspaniałe warunki. Jest tam podobna sekcja tenisa stołowego jak w Szczecinku, mają osiem stołów, halę 24h na dobę do dyspozycji (...). Hala tylko i wyłącznie do tenisa stołowego, bez okien, z lekką klimatyzacją, przy hali barek, kawiarenka. W Holandii w tenis stołowy bawią się, my traktujemy to, można powiedzieć, troszkę bardziej zawodowo dlatego też pojechaliśmy tam - poinformował nas Andrzej Krawczyk. 

Nasi zawodnicy rozgrywali tam turniej indywidualny i drużynowy. Turniej drużynowy był rozgrywany na ośmiu stołach, po dwóch zawodników z każdego państwa. Był to bardzo długi turniej, trwał około pięciu godzin, jednakże opłacało się, ponieważ wszyscy szczecineccy zawodnicy powygrywali swoje rywalizacje i tym samym zajęli pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Po turnieju drużynowym rozgrywany był turniej indywidualny. Wygrał go również jeden z naszych zawodników, Stanisław Deneszewski i otrzymał piękną statuetkę. 

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!

Sukcesy szczecineckich pingpongistów w holenderskim Bergen

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: