IV Memoriał Kazimierza Czesława Lisa w piłce nożnej za nami

  • KW
  • 2014-09-11 11:00:33
IV Memoriał Kazimierza Czesława Lisa w piłce nożnej za nami
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku odbył się, po raz czwarty, Memoriał Kazimierza Czesława Lisa w piłce nożnej. Wzięły w nim udział cztery drużyny.

Kazimierz Czesław Lis, zmarły w roku 2010 był nauczycielem, wychowawcą, działaczem społecznym, radnym RM, a przede wszystkim trenerem piłki nożnej i animatorem wydarzeń sportowych w Szczecinku. Miał opinię wspaniałego przyjaciela, w szczególności przyjaciela młodzieży. Za swoje zasługi, w 2012 roku, został oficjalnym patronem szczecineckiego stadionu, na którym organizuje się co roku memoriał upamiętniający jego osobę. I właśnie w środę (10.09.) odbył się on po raz czwarty. 

W wydarzeniu tym wzięły udział cztery drużyny seniorów: Błękitni Stargard Szczeciński (II Liga), Leśnik Manowo (III Liga), Lech Czaplinek (IV Liga) i Reprezentacja Szczecinka, w skład której weszli piłkarze z drużyn Wielimia i Darzboru. Po zaciętej rywalizacji, zwycięzcami zostali Błękitni, a za nimi uplasowali się Leśnik Manowo, Reprezentacja Szczecinka i Lech Czaplinek. Każda z drużyn w nagrodę otrzymała puchary. Rozdano także nagrody indywidualne i puchar "Fair Play", który został ufundowany przez Annę Urban (córkę Kazimierza Lisa). Najlepszym bramkarzem został piłkarz Leśnika Manowo, Serhij Shapoval, a najlepszym zawodnikiem Robert Gajda, reprezentujący Błękitnych Stargard Szczeciński. Natomiast puchar "Fair Play" poszedł w ręce Lecha Czaplinek. 

Wśród piłkarzy, grających w memoriale, znaleźli się przede wszystkim Ci, których trenował Kazimierz Lis. Memoriał zaszczyciła swoją obecnością także żona zmarłego trenera, Pani Krystyna Lis, która powiedziała nam: Jestem bardzo wdzięczna organizatorom, przyjaciołom Jego, ponieważ już czwarty raz się tu spotykamy i za każdym razem są to inne spotkania ale za każdym razem bardzo sympatyczne i miłe. Hasło główne to "niech wygra najlepszy", a reszta niech też się dobrze bawi, bo o to chodzi w tym sporcie. Ma on jednoczyć, pokazywać postawy fair play, pokazywać piękno tego sportu. To było całe życie mojego męża. 

W przerwie pomiędzy rywalizacjami piłkarskimi, delegacja uczestników i rodzina, złożyli pamiątkową wiązankę kwiatów na grobie Kazimierza Lisa. Po zakończonym turnieju, uczestnicy i goście udali się na uroczystą kolację. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: