SLD poparło kandydaturę Joanny Pawłowicz w wyborach na burmistrza miasta i nie wystawiło własnego kandydata!

  • KW
  • 2014-09-10 14:40:57
SLD poparło kandydaturę Joanny Pawłowicz w wyborach na burmistrza miasta i nie wystawiło własnego kandydata!
  • Foto: TV Gawex

Przewodniczący Rady Powiatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinku rezygnuje z kandydowania w jesiennych wyborach na burmistrza miasta i popiera kandydaturę Joanny Pawłowicz z Ruchu Obywatelskiego „Razem dla Szczecinka”.

Ta zaskakująca informacja została przekazana dziś, przez przewodniczącego RP SLD Grzegorza Poczobuta, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie szczecineckiego SLD. Zrezygnował on z kandydowania do wyborów, wygłaszając takie oto oświadczenie:

Chciałbym przekazać wiadomość wszystkim osobom, mieszkańcom Szczecinka, sympatykom lewicy, którzy w ostatnim czasie przekonywali i namawiali mnie do tego, żebym kandydował na stanowisko burmistrza miasta. Zdecydowałem, wspólnie z moim ugrupowaniem, poprzeć kandydaturę kandydaturę Pani Joanny Pawłowicz. Pani Joanna o takie poparcie zwróciła się do naszych struktur i takie poparcie, a zarazem wsparcie, otrzyma. Szanowni Państwo, mimo różnic dzielących nasze komitety wyborcze, wiele postulatów, pomysłów, zamierzeń, reprezentowanych przez Panią Joannę jest zbieżnych i tożsamych po pierwsze, z naszymi oczekiwaniami, a po drugie, z naszym programem. Co ważniejsze i istotne, wspólnie krytycznie oceniamy zarówno rządy Platformy Obywatelskiej jak i Pana Burmistrza, bo to za jego kadencji miasto, między innymi w sferze gospodarczej, przeżywa głęboką stagnację, a w niektórych sektorach widoczny jest regres. Dlatego zdecydowałem się nie zgłaszać swojej kandydatury i w nadchodzących wyborach poprzeć Panią Joannę Pawłowicz. 

Przewodniczący wspomniał także, że swoje osobiste aspiracje odkłada na później i jest przekonany, że w tej sytuacji, poparcie SLD dla "Razem dla Szczecinka" zwiększa szansę na wspólną wygraną i zagwarantuje zmianę zarządzania i kierunków rozwoju Szczecinka. 

Joanna Pawłowicz, dziękując za poparcie, wspomniała, że jej wizja "tańszego miasta" przyczyniła się do nawiązania tej współpracy, ponieważ jest ona zbieżna z wizją SLD. Zapewnia także, że dwa ugrupowania będą wspólnie dążyć do tego, aby Szczecinek był miastem przyjaznym, tańszym, zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców. 

To, co powiedziałam na konferencji inauguracyjnej stanie się. Będziemy dążyć do tego, żeby obniżyć podatki dla przedsiębiorców i żeby mieszkańcom żyło się lepiej, ale przede wszystkim, żeby nie byli tak bardzo obciążeni finansowo, jak są dzisiaj. W związku z tym, tak jak powiedziałam, tańsza woda, tańsze śmieci, tańsza komunikacja, ale i również inne sfery życia, które będą wpływały na to, aby młodzi ludzie zostawali w naszym mieście, że będą chcieli tutaj wracać, zakładać swoje rodziny. Pobudzimy to miasto młodością, energią, siłą. Chciałabym, żeby to miasto było takim wspólnym domem. Tego sobie życzę ale też Państwu, bo to nasz wspólny cel, żebyśmy mogli działać i służyć mieszkańcom - powiedziała J. Pawłowicz.

Joanna Pawłowicz i Grzegorz Poczobut, odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy, dotyczącego wystawienia wspólnych kandydatów w wyborach do rady powiatu i miasta, nie wykluczyli takiej opcji. Zaznaczyli jednak, że przyjdzie czas na takie decyzje, także na przedstawienie planu wyborczego. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (11)

bodzio 2014-09-10 15:43

To dobra wiadomość dla wyborców

Może sympatytk 2014-09-10 16:16

"tańsza woda, tańsze śmieci, tańsza komunikacja, ale i również inne sfery życia". Super, super, super. Cudne hasła, tylko popierać. Tylko droga Pani Joanno. Jeżeli mam na Panią głosować, to proszę pokazać źródła finansowania, bo chce Pani także obniżyć miejskie podatki. Bardzo proszę.

abc 2014-09-10 16:38

No no, sld i pis razem to jest dopiero pęd do władzy, oczywiście wszystko dla Szczecinka!

wyborca 2014-09-10 20:32

Pani Pawłowicz, mam pytanie, a skąd planuje Pani wziąć pieniądz na na sfinansowanie tańszego miasta - skoro zamierza Pani jednocześnie zamknąć największy szczecinecki zakład pracy

Rafał 2014-09-10 20:33

W każdym razie szanse Pani Pawłowicz wzrastają

obywatel 2014-09-10 21:08

Źródła finansowania są. Okroić pensje prezesom spółek. Dalej oczyszczanie wody. Metoda podana na konferencji się sprawdza. Jeszcze tylko zlikwidujcie (a przecieki mam, że tak będzie) straż miejską. Wtedy na was zagłosuję.

Jolka 2014-09-10 22:18

Przez bardzo wiele lat Szczecinek nie mógł niczego osiągnąć z powodu wojny Pomiędzy PIS a SLD.Ciągle sobie pod nogi kłody rzucali i ciągłe były oskarżania się.Od chwili gdy burmistrzem jest Jerzy Hardie Douglas panuje zgoda i wspólne działania.Grzegorz Poczobut i tak nie miał szans,Wystarczy wysłuchać wynajmujących u niego bardzo drogie pomieszczenia handlowe.Uważam,że nie ma powodu do zarzynania kury która złote jajka od wielu lat dla naszego miasta znosi !

Bezimmenny 2014-09-10 23:01

Lewica i obniżanie podatków? To się kupy nie trzyma.

to ja 2014-09-11 08:44

Jestem na nie.

Adas 2014-09-11 09:12

Jeżeli wygra Pani Pawłowicz (a mam nadzieję że nie) to ja się wyprowadzam z tego miasta

Zbyszek53 2014-09-12 18:24

Propaganda wyborcza, wielu kandydatów przed wyborami wiele obiecuje ale ta pani przegoniła wszystkich. Tanie miasto, wszystko tańsze ale z czego. Każda osoba zajmująca się budżetem domowym to wie na ile ją stać i co może zrobić ta pani nie wie i plecie bzdury.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: