Dożynki Gminne w Warniłęgu - gmina Złocieniec

  • KW
  • 2014-09-10 10:35:13
Dożynki Gminne w Warniłęgu - gmina Złocieniec
  • Foto: Złocieniecki Ośrodek Kultury

Kolejne święto plonów odbyło się w naszym regionie. Tym razem świętowała gmina Złocieniec. Dożynki odbyły się 6 września w miejscowości Warniłęg.

Uroczystość dożynkowa w Warniłęgu rozpoczęła się, tradycyjnie już, mszą świętą w Kościele filialnym pw. Narodzenia NMP. Następnie uczestnicy w barwnym pochodzie, przy akompaniamencie kapeli, udali się na plac dożynkowy. Władze samorządowe przywitały mieszkańców oraz gości przebywających na terenie gminy Złocieniec. Podziękowały rolnikom za ich trud oraz czas włożony w prace żniwne.

Część artystyczną dożynek uświetniły zespoły taneczne, a mianowicie „Złocienie”, zespół uniwersytetu III Wieku, grupa „Flamenco” oraz „Cheerleaderki”. Wystąpili również wokaliści ze świetlicy w Rzęśnicy i Darskowie, Kapela Podwórkowa i zespół śpiewaczy „Darskowiacy”. Program artystyczny zakończył się niesamowitym pokazem Teatru Ognia. 

Duże zainteresowanie wzbudzały kolorowe wieńce i ekspozycje, które każde z sołectw przygotowało do oceny jury. Zwycięstwo w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w stylu tradycyjnym zdobyło sołectwo Stare Worowo, II miejsce sołectwo Stawno, a na III miejscu uplasowało się sołectwo Darskowo. 

Drugim konkursem podczas dożynek był konkurs na najładniejszą ekspozycję dożynkową. I tak, I miejsce zajęło sołectwo Lubieszewo, II miejsce Darskowo i III miejsce Warniłęg.

Najmłodsi uczestnicy święta plonów rywalizowali w konkurencji dotyczącej uplecenia wianuszków na głowę. Do rywalizacji zgłosiło się aż 12 dziewczynek. I miejsce zajęła Zuzanna Sinderman z Darskowa, II miejsce Angelika Kozioł z Warniłęgu i III miejsce Marysia Błażewicz z Cieszyna. Każda z nich otrzymała nagrody rzeczowe. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował konkurencje sportowe, w których poszczególne sołectwa walczyły ze sobą o atrakcyjne nagrody. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Ivona, który wprowadził uczestników dożynek w radosny, taneczny nastrój.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: