Rozpoczynają się XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków - Płetwonurków

  • KW
  • 2014-09-09 11:17:53
Rozpoczynają się XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków - Płetwonurków
  • Foto: strazpiotrkow.pl

Dziś ruszają w Bornem Sulinowie XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków - Płetwonurków. Impreza potrwa cztery dni, weźmie w niej udział 20 drużyn z całej Polski i świata.

Celem organizacji mistrzostw jest przede wszystkim sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków-płetwonurków, doskonalenie umiejętności przez rywalizację sportową, wyłonienie najlepszych strażaków i drużyn, a także wymiana doświadczeń w zakresie akcji ratowniczych na różnych akwenach. 

Gospodarzem zawodów, rozpoczynających się w Bornem jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie. Mistrzostwa odbędą się na jeziorze Pile. Każda Komenda Wojewódzka PSP mogła zgłosić do zawodów jedną drużynę reprezentującą PSP i jedną reprezentującą Ochotniczą Straż Pożarną. 

Dziś wszyscy uczestnicy przybywają na miejsce zawodów, a także odbywają się procedury rejestracyjne i weryfikacyjne, zakwaterowanie oraz trening. Mistrzostwa odbędą się w dwóch konkurencjach: indywidualnej i drużynowej. Start już jutro. 

Relację z zawodów będziecie mogli zobaczyć w programie lokalnym Telewizji Gawex. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: