Straż miejska: tygodniowy raport interwencji

  • KW
  • 2014-09-08 10:46:43
Straż miejska: tygodniowy raport interwencji
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu, strażnicy miejscy podjęli 158 interwencji w stosunku do 147 osób. Na 16 osób zostały nałożone mandaty karne, a na 8 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

2 września podczas patrolu terenów garażowych przy ulicy 1-go Maja, strażnicy miejscy zauważyli dwóch młodzieńców. Jeden z nich, jak się później okazało, nieletni gimnazjalista, spożywał napój alkoholowy. Został on przekazany w ręce szczecineckiej policji. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, strażnicy udzielili pomocy kobiecie, która poczuła się źle idąc ulicą. Przewieziona została na szpitalną izbę przyjęć, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. 

Do niebezpiecznego wydarzenia doszło także podczas zabezpieczenia przemarszu Bractw Kurkowych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Powstańców Wielkopolskich. Mężczyzna poruszający się rowerem przewrócił się. Jak się później okazało, rowerzysta poruszał się jednośladem mając w wydychanym powietrzu 1,22mg/l alkoholu. Został on przekazany policji.  

Warto również dodać, że strażnicy miejscy zabezpieczali trzy, odbywające się w mieście imprezy. Obchody Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, przemarsz Bractw Kurkowych i Rozaliadę 2014 - odpust połączony z festynem rodzinnym. 

Informacje na podstawie raportu Grzegorza Gondysa - Komendanta Straży Miejskiej Szczecinek. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: