Festyn rodzinny "Rozaliada"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-08 09:14:59
Festyn rodzinny "Rozaliada"
  • Foto: Tomasz Czuk

W niedzielne popołudnie przy Kościele pw. św. Rozalii w Szczecinku odbył się kolejny już odpust, połączony z festynem rodzinnym pod nazwą Rozaliada.

Parafialne święto rozpoczęło się uroczystą sumą odpustową o godzinie 12:30. Po mszy świętej, na placu przylegającym do kościoła, rozpoczęła się wspólna zabawa. Obok kościoła ustawiona została scena, a także stoiska, które kusiły uczestników przepysznymi, domowymi potrawami. Spróbować tu można było mięso z grilla, przepyszną zupę gulaszową, aromatyczny bigos, pierogi. Nie zabrakło także słodkości w postaci domowych ciast i pączków. 

Na scenie wystąpił zespół Tristars, a po nich schola parafialna. Dla dzieci przygotowano ogrom atrakcji. Był dmuchany zamek, trampolina i przejażdżki na kucykach. Można było skorzystać też z trampoliny, a także ze strzelnicy, gdzie nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Szczecineckie Bractwo Kurkowe. W festyn zaangażowani byli również harcerze, organizując najmłodszym gry i zabawy. Natomiast strażacy zapraszali do jazdy w górę na strażackim podnośniku. 

Podczas festynu sprzedawano tak zwane "cegiełki remontowe", których koszt wynosił 10 zł. W ramach zakupionych cegiełek, na zakończenie imprezy, odbyło się losowanie nagród, których fundatorami byli między innymi Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Głównymi wygranymi były: zmywarka, pralka, telewizor, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz. 

Festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców Szczecinka i okolic. Wspólnym celem tych imprez jest propagowanie kultu świętej Rozalii oraz zdrowych i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu przez całą rodzinę. 

Komentarze (2)

bocian57 2014-09-08 17:49

Wszystko to pieknie ,ale dlaczego nie wspominacie o pieknym pokazie Zumby ?

mieszkaniec 2014-09-08 20:27

nie jestem z tej parafii ale byłem na Rozaliadzie. Było pięknie, super proboszcz - super.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: