Borneńskie Targi Chleba i Miodu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-07 18:22:19
Borneńskie Targi Chleba i Miodu
  • Foto: CKiR Borne Sulinowo

Słoneczna pogoda, dobry nastrój, przepyszne produkty i świetna zabawa - tak było dzisiaj w Bornem Sulinowie, podczas Targów Chleba i Miodu.

Przy hali sportowej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyły się kolejne już Targi Chleba i Miodu. Podczas imprezy można było skosztować, a także zakupić szeroki wachlarz regionalnych produktów. Swoje wyroby, na ponad trzydziestu stanowiskach, prezentowali mieszkańcy okolicznych miejscowości. I tak, właściciele pasiek zachęcali do kupna rozmaitego rodzaju miodów: wielokwiatowych, lipowych, wrzosowych. Oprócz tego, nabyć można było przeróżne domowe wypieki: pierogi, pyszne ciasta, chleby z własnych wypieków, a także swojskie wyroby wędliniarskie. W trakcie targów rękodzieło ludowe i artystyczne prezentowali liczni wystawcy. Nie zabrakło stoisk z ręcznie robioną biżuterią, wyrobami z wikliny, witrażami, wyrobami z drewna, przedmiotów zdobionych popularną metodą decoupage oraz wielu innych, oryginalnych produktów. 

Była też oprawa artystyczna. Zapewniły ją lokalne zespoły takie jak: Borneńskie Podlotki, Jarzębiny, czy Złoty Łan. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert Gongów i Wibracji Mis Tybetańskich. Dla osób chętnych zorganizowano wycieczki na Wrzosowiska Kłomińskie. Tegorocznym targom towarzyszyła wspaniała pogoda, co z pewnością przyczyniło się do tak wysokiej frekwencji. 

Relację z dzisiejszych targów będziecie mogli Państwo obejrzeć w naszym poniedziałkowym programie lokalnym. Serdecznie zapraszamy! 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: