Szczecinek okiem łodzian malowany

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-07 10:49:10
Szczecinek okiem łodzian malowany
  • Foto: TV Gawex

W piątek, w Galerii Sztuki Zamek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej "Szczecinek i okolice w malarstwie, rysunku i fotografii".

Piątkowy wernisaż był efektem prac łódzkich artystów, którzy przez dwa tygodnie przebywali w naszym mieście i uwieczniali jego najpiękniejsze zakątki. W trakcie pleneru malarskiego powstały dziesiątki obrazów, szkice i fotografie. Ponad dwudziestu łodzian mogliśmy przez dwa tygodnie spotykać w różnych częściach miasta. I tak na płótnach podziwiać można było m.in. Kościół Mariacki, dworzec kolejowy, Szkołę Muzyczną, szczecinecki deptak czy nadjeziorne widoki.

Jacek Świgulski, opiekun pleneru i absolwent łódzkiego ASP, otwierając wystawę dziękował Urzędowi Miasta i Burmistrzowi za zaproszenie. Wspomniał również o życzliwości i pomocy ze strony SAPIKu, pracowników schroniska młodzieżowego, gdzie mieli przyjemność stacjonować, a także o serdeczności i otwartości szczecineczczan. 

Zamysłem autorów było ukazanie elementów miasta oczami obserwatora, który zwraca uwagę na detale i przyrodę miasta, a nie tylko żyje rytmem życia. Rzeczywiście, artystom się to udało. Ukazali oni nasze miasto w nietypowy, a zarazem ciekawy sposób. Zwrócili uwagę na takie elementy architektury, które są przez nas na co dzień pomijane i nie dostrzegane. 

Do połowy września w Galerii CK Zamek można oglądać wystawę poplenerową. Warto zaznaczyć, że nie są to wszystkie prace autorów. Dodatkowa ekspozycja prac (wszystkie nie zmieściły się w Zamku) upowszechniona została w siedzibie SAPIKu przy ulicy Kilińskiego. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: