III Rodzinny Festiwal Dyni w Radaczu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-06 18:16:05
III Rodzinny Festiwal Dyni w Radaczu
  • Foto: Piotr Klentak

W Radaczu trwa III Rodzinny Festiwal Dyni. Ma on na celu promowanie zdrowej żywności, a także integrację lokalnego środowiska.

Organizatorami tegorocznego festiwalu są Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz, Świetlica Wiejska, Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także Rada Sołecka w Radaczu. Impreza rozpoczęła się dziś o godzinie 16 uroczystą inauguracją. Następnie wszyscy przybyli na festiwal mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach. Konkursy rodzinne, takie jak pokonywanie toru przeszkód, czy pchnięcie opony wywoływały salwy śmiechu wśród uczestników i publiczności. 

Nie brakuje tu również smacznego zaplecza kulinarnego. Wszystkie potrawy przygotowane przez mieszkanki Radacza, rozpływają się w ustach. Można tu spróbować przysmaków z dyni i nie tylko. 

Główną atrakcją festiwalu okazuje się być konkurs na największą dynię. Niestety, aura w tym roku nie była korzystna, dlatego też organizatorzy nie zanotowali wyjątkowo dorodnej rośliny. Uczestników wydarzenia czeka jeszcze impreza taneczna do białego rana.

Życzymy więc udanej zabawy! 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: