Zawody wędkarskie "Szczecinecki Jesiotr" zakończone

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-06 17:31:19
Zawody wędkarskie "Szczecinecki Jesiotr" zakończone
  • Foto: Piotr Klentak

Dziś na jeziorze Trzesiecko odbyły się VII Ogólnopolskie Spinningowe Zawody Wędkarskie "Szczecinecki Jesiotr", które wchodziły w skład imprezy VI Spinningowego Turnieju Trzech Miast.

O godzinie 6 rano wędkarze zwodowali swoje łodzie i rozpoczęli zaciętą walkę o zaszczytny tytuł Mistrza Zakonu Spinningowego 2014. Do naszego miasta tłumnie przybyło 75 zawodników z całej Polski. Gościliśmy wędkarzy między innymi ze Szczecina, Słupska, Bornego Sulinowa, Koszalina, Chojnic, Bobolic, Czaplinka. 

To już szósta edycja "Turnieju Trzech Miast", którego gospodarzami są Borne Sulinowo, Czaplinek i Szczecinek. Zasady były takie same jak w latach ubiegłych. Każda z imprez wchodzących w cykl turnieju stanowiła osobne przedsięwzięcie, jednak w trakcie ich rozgrywania obowiązywały takie same zasady łowienia i punktacji. Zdobywane, w poszczególnych zawodach punkty, po podsumowaniu wyłoniły zwycięzcę całego cyklu. Wcześniej zawody odbyły się w Czaplinku, Bornem Sulinowie, a dziś w Szczecinku. 

Po pięciogodzinnej rywalizacji na jeziorze honorowy tytuł Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego 2014 zdobył Maciej Hurka z Kalisza Pomorskiego. Otrzymał on przechodnią, mosiężną statuetkę, którą wręczył mu zeszłoroczny zwycięzca - Mirosław Ścibisz z Człuchowa. Oprócz statuetki zdobywca pierwszego miejsca otrzymał cenne nagrody rzeczowe. 

Imprezą towarzyszącą turniejowi były zawody spławikowe dzieci i młodzieży. Około 20 dzieci miało także okazję do rywalizowania w wędkowaniu. Najlepiej poradzili sobie chłopcy z Klubu Wędkarskiego z Czaplinka, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: