Nasi jadą na Mistrzostwa Świata

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-05 15:51:41
Nasi jadą na Mistrzostwa Świata
  • Foto: Irek Markanicz

Dwóch zawodników szczecineckiego Klubu Sportów Walki wystartuje na Mistrzostwach Świata. Zawody w przyszłym tygodniu odbędą się we włoskiej miejscowości Rimini.

Szczecinecki Klub oraz biało-czerwone barwy reprezentować będą Jakub Pokusa i Bartłomiej Mienciuk. Dodatkowo do Włoch pojedzie też Adrian Korkus. Co prawda, Adrian przez kontuzję nie uzyskał kwalifikacji na zawody ale weźmie on udział w seminarium, jakie w tym samym czasie odbędzie się we Włoszech. Zawodnicy trenują pod okiem Krzysztofa Pajewskiego i Zbigniewa Sołtysa. Tym razem wezmą udział w zawodach kickboxingu. Jakub Pokusa wystąpi w formule full-contact, w kategorii wagowej do 63 kg. Bartłomiej Mienciuk będzie walczył na matach, gdzie będzie obowiązywała formuła semi-contact. Bartek zmierzy się z zawodnikami w kategorii wagowej do 69 kg. Od dłuższego czasu, zawodnicy przygotowywali się do tego wyjazdu. Intensywne treningi, specjalny program żywienia to standard przy tego typu zawodach. Jak podkreśla Krzysztof Pajewski, regularnie startujemy na Mistrzostwach Polski i Europy, tym razem udało się dwóm naszym zawodnikom wywalczyć awans do Mistrzostw Świata. Już sam udział w tak ważnym wydarzeniu to duży sukces. Jak będzie we Włoszech powiemy po powrocie. 

W najbliższą niedzielę, rozpocznie się procedura ważenia. Po dwóch dniach odpoczynku wystartują walki. Biorąc pod uwagę trudy podróży (zawodnicy najpierw jadą do Warszawy, a następnie do Rimini autobusem z całą kadrą Polski), czas przed walkami będzie bardzo istotny aby fighterzy zdążyli się zregenerować.

Pamiętajmy, że w tak dużych wydarzeniach bardzo potrzebne jest sportowe szczęście. Mamy nadzieję, że reprezentantom KSW tego nie zabraknie. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: