Prezes Aqua-Tur odpowiada

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-05 14:19:42
Prezes Aqua-Tur odpowiada
  • Foto: TV Gawex

Po ataku Kamila Biegańskiego z Miejskiego Klubu Pływackiego, mamy odpowiedź Roberta Duszyńskiego, prezesa spółki Aqua-Tur.

Prezes Duszyński powiedział naszemu reporterowi: Z dużym zażenowaniem wysłuchałem nagrania z tej konferencji. W wielu sprawach Pan Biegański miesza, myli się, konfabuluje, a czasami kłamie. Może nawiążę do takich rzeczy, które bezpośrednio mnie dotyczą. Jestem osobą, która ma kompetencje do zarządzania spółką Aqua-Tur. Również ukończyłem studia MBA, tak więc z Panem Biegańskim mogę rozmawiać jak równy z równym. Dementuję informację o rzekomym nepotyzmie. Studentka ze Szczecina, niegdyś mieszkanka Koszalina była zatrudniona przez WOPR na plażach. U nas dodatkowo zatrudniliśmy ją na godziny wieczorne, jako ratowniczkę i nie jest to żadna moja rodzina - tłumaczy prezes Duszyński. 

Jeżeli chodzi o sprawy finansowania pobytu dzieci na basenie to, jak mówi prezes spółki Aqua-Tur, wszystkie dzieci korzystają z obiektów za darmo. Klub nie płaci za to z własnej kieszeni, lecz finansuje to Urząd Miasta. Wynika to z obecnie prowadzonej polityki, w ramach której, dzieci zrzeszone w klubach nie muszą płacić za korzystanie z miejskich obiektów.

System finansowania opracowany jest przez miasto, a że jesteśmy spółką prawa handlowego, to za każde dziecko przebywające na basenie pieniądze otrzymujemy od miejskiego samorządu. Problem polega na tym, że w Szczecinku funkcjonuje już klika klubów, które korzystają z naszego basenu i staramy się wypracować taki model, który zadowoli wszystkich. W tej sprawie odbyło się już wiele spotkań -informuje Robert Duszyński.

Relację z rozmowy obejrzeć możecie w dzisiejszym programie lokalnym Echa Dnia. Zapraszamy serdecznie o 17:15 przed telewizory.

Komentarze (6)

Magda W. 2014-09-05 19:23

Dajcie juz spokoj z tym Bieganskim. Przeciez kazdy wie ze atakuje tego czlowieka bo sam chce byc prezesem basenu!

Dalia 2014-09-05 20:22

Parafraza z piosenki Kazika Staszewskiego: "Panie Duszyński Pan się nie boi "cały basen" mocno za Panem stoi.

Magister 2014-09-05 20:24

Najlepsza jest bitwa na dyplomy. A mówią, że edukacja się zdewaluowała!

Tomasz 2014-09-05 20:35

Argumenty Pan Prezes Duszyńskiego mnie przekonują - ważne, żeby wysłuchać dwie strony sporu.

selfie 2014-09-05 21:13

Łubudubu łubudubu taki z Ciebie p. Biegański Prezes marnego klubu. Dzieci wpatrzone w trenera jak w obrazek, szkoda tylko że trener wpatrzony w ratowników zamiast w dzieci. Czesciej podpiera filary niż udziela rad treningowych swoim zawodnikom. Kończ waść wstydu oszczędź. ...trenerze pierwszej klasy :)

Turban 2014-09-06 09:28

No no... Po studiach NBA to powinien być szefem klubu koszykówki a nie basenu. Co innego gdyby miał MBA ale to inna historia..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: