Zobacz, jakie imprezy odbędą się w nadchodzący weekend

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-05 13:13:01
Zobacz, jakie imprezy odbędą się w nadchodzący weekend
  • Foto: tapetus.pl

Festiwal dyni i inne atrakcje już w nadchodzący weekend, w naszym regionie. Zobacz, co wydarzy się w mieście i okolicach.

SZTUKA

Na rozpoczęcie weekendu, zapraszamy już dziś o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy poplenerowej do Centrum Konferencyjnego Zamek. Wystawa zatytułowana "Szczecinek i okolice w malarstwie i rysunku" to efekt dwutygodniowej pracy uczestników z pleneru malarskiego, który odbywał się w naszym mieście. Jeśli chcesz zobaczyć, jak widzą nasze miasto łódzcy malarze, ta wystawa będzie do tego doskonałą okazją. 

TENIS

Kolejne wydarzenie to coś dla miłośników tenisa. W sobotę o godzinie 9:00 rozpocznie się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. Chętnych zapraszamy do Regionalnego Centrum Tenisowego. Turniej potrwa dwa dni - w sobotę i niedzielę. 

WĘDKARSTWO

Na plaży wojskowej o godzinie 8:00, w sobotę nastąpi otwarcie VII Ogólnopolskich Spinningowych Zawodów Wędkarskich "Szczecinecki Jesiotr" - VI Spinningowy Turniej Trzech Miast. 

STRZELECTWO

Natomiast Szczecineckie Bractwo Kurkowe zaprasza wszystkich, również w sobotę, o godzinie 10:00 na strzelnicę sportową przy ulicy Szczecineckiej. Odbędzie się tam Jubileuszowy Turniej Strzelecki z okazji XX-lecia Reaktywacji Bractwa. Jubileusz rozpocznie się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele NMP w Szczecinku. Po mszy nastąpi uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta i rejs tramwajem wodnym w kierunku strzelnicy. Około godziny 14 powinien rozpocząć się turniej strzelecki. Rozdanie nagród przewidziane jest na godzinę 17:30, a od 18:30 wszyscy będą się bawić i świętować do białego rana.

PIŁKA NOŻNA

Entuzjastów zmagań piłkarskich zapraszamy na stadion miejski OSiR. Zmierzą się tam Starsi Juniorzy Akademii Piłkarskiej z firmą Kronospan. Mecz rozpocznie się w niedziele o godzinie 12. Nastąpi tu także uroczyste przekazanie nowych strojów dla Akademii Piłkarskiej.

FESTYN RODZINNY

Także w niedzielę, w parafii pw. św. Rozalii w Szczecinku, odbędzie się odpust połączony z festynem rodzinnym, który nosi nazwę Rozaliada. Rozpocznie się ona o godzinie 12:30 uroczystą sumą odpustową. Około godziny 14:00 rozpocznie się festyn. W planie imprezy znaleźć można występy zespołów i scholi parafialnej, zabawy dla najmłodszych z harcerzami, dmuchany zamek. Podczas festynu będzie można skosztować smakołyków, a także zakupić cegiełkę remontową w kwocie 10 zł. Wszyscy, którzy taką zakupią, będą brali udział w losowaniu cennych nagród. 

TARGI CHLEBA I MIODU

Centrum Kultury i Rekreacji Borne Sulinowo zaprasza na Targi Chleba i Miodu. Odbędą się one w najbliższą niedzielę, o godzinie 11 przy CKiR. Jarmark miodu, chleba i rękodzieła co roku przyciąga tłumy. Kramy, stragany i wszelkiej maści stoiska przyciągają magią aromatów. Podczas targów będzie można kupić i skosztować tradycyjnych wyrobów, a także różne przetwory. Na scenie wystąpią lokalne zespoły. 

FESTIWAL DYNI

Do wyboru mamy jeszcze III Rodzinny Festiwal Dyni, który odbędzie się w Radaczu, w sobotę. Festiwal wystartuje o godzinie 16. Kolejno odbędą się rodzinne konkurencje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozgrywki sportowe, a także wspólne grillowanie i zabawy przy ognisku. Ponadto, w programie przewidziano degustacje zdrowej żywności, konkursy: kulinarne, na najsmaczniejszą potrawę z dyni, na największą dynię, super-rodzinkę i konkurs plastyczny dla dzieci.

W imieniu organizatorów wszystkich tych wydarzeń, serdecznie zapraszamy. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: