Gimnazjum numer 2 wkracza w nowy rok szkolny z nowym tytułem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-05 09:21:32
Gimnazjum numer 2 wkracza w nowy rok szkolny z nowym tytułem
  • Foto: TV Gawex

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego może poszczycić się honorowym tytułem "Bezpieczna Szkoła", jaki otrzymał 24 czerwca podczas uroczystości w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Program "Bezpieczna Szkoła" organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Fundację „Razem Bezpieczniej”. Polega on na stałej współpracy Komendy ze zgłoszonymi do programu placówkami oświatowymi. Współpraca polega na wymianie doświadczeń z wybranych dziedzin dotyczących bezpieczeństwa, podniesieniu świadomości prawnej oraz wzbogaceniu wiedzy na temat różnych zagrożeń i sposobów im przeciwdziałania. Szkoła może również uczestniczyć w części konkursowej programu na najciekawszą inicjatywę profilaktyczną w obszarze bezpieczeństwa, realizowaniu szkoleń i rad pedagogicznych.

Gimnazjum nr 2 w tym projekcie wzięło udział po raz drugi, otrzymując honorowy tytuł za działania profilaktyczne "Wartościowy nastolatek".  Dzięki innowacyjnemu, a jednocześnie skutecznemu podejściu do rozwiązywania problemów w obrębie placówki oświatowej oraz działaniom profilaktycznym realizowanym na terenie Zespołu Szkół udało się uzyskać tak ważny certyfikat. 

Dbając o naszych uczniów, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w dalszym ciągu będziemy zarażać ich pozytywną energią i podnosić poziom bezpieczeństwa w naszej szkole. Jesteśmy dumni z uzyskanego tytułu. Będziemy starać się podtrzymywać go i rozwijać - mówi rzecznik prasowy szkoły Katarzyna Rybak.

O szczegółach podjętych dotychczas przez Gimnazjum nr 2 działań profilaktycznych można przeczytać w zakładce „Bezpieczna szkoła”, umieszczonej na stronie internetowej www.gimnazjum2.szczecinek.pl. 

My gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Gimnazjum numer 2 wkracza w nowy rok szkolny z nowym tytułem

Komentarze (1)

pawel ozirof 2014-09-05 14:02

gim 2 szczecinek to szkola promujoca przemoc szykanowanie agresje i niszczenie zycia 2 człowiekowi ja z tym uszczerbkiem zyje do dzisiejszego dnia i każdemu zdrowemu chłopakowi odradzam tej nieistniejocej budy psiej i 1 gim tez bezpieczne tylko jeszcze w miare jest gim nr 3szczecinek zycze aby jacys ludzie gim 2 szczecinek wytoczyli sprawę w sadzie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: