Łódzcy malarze zafascynowani Szczecinkiem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-03 12:59:27
Łódzcy malarze zafascynowani Szczecinkiem
  • Foto: TV Gawex

Na ulicach naszego miasta od dwóch tygodni spotkać można łódzkich malarzy, którzy uwieczniają na płótnie najpiękniejsze zakątki Szczecinka.

Plener malarski, trwający w naszym mieście od 24 sierpnia właśnie dobiega końca. Zwieńczeniem pracy artystów z Łodzi będzie wernisaż wystawy poplenerowej pod nazwą „Szczecinek i okolice w malarstwie i rysunku”. Odbędzie się on w Galerii Sztuki Zamek, 5 września o godzinie 18:00.

Mieliśmy okazję porozmawiać z jedną z uczestniczek pleneru Ritą Zielińską, która jest zachwycona naszym pięknym miastem. Usłyszeliśmy same pozytywne opinie o warunkach towarzyszących plenerowi malarskiemu, a także o mieszkańcach, którzy okazali się bardzo przyjaźni i wyraźnie zainteresowani tym, co powstaje na płótnach. "Tu ludzie są bardzo mili, podchodzą i zagadują, pytają co malujemy - to jest bardzo sympatyczne z ich strony" - mówi. Podczas dwóch tygodni Rita namalowała aż osiem obrazów. "Była dobra okazja przygotowania się do nadchodzących egzaminów do  łódzkiej ASP, gdzie staram się dostać". 

Młodzi twórcy szczególną uwagę zwrócili na jezioro i otaczająca ja zieleń, piękny, pełen starych drzew park oraz poniemiecką architekturę miasta, ciekawe budynki, czasem detale.

"Wasze miasto jest piękne, inspirujące, warto tu przyjechać i spędzić  trochę czasu" - usłyszeliśmy na koniec.

Artystycznym opiekunem tegorocznego pleneru jest Jacek Świgulski, który na swoim koncie  ma wiele wystaw. Zajmuje się on obecnie malarstwem i rysunkiem oraz edukacją plastyczną. Wystawa Jacka Świgulskiego otwierała plener malarski 26 sierpnia w galerii CK Zamek. 

 Więcej  informacji na temat młodych malarzy jutro w naszym serwisie Echa Dnia. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: