Uwaga!- płonie kolejny samochód

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-09-02 20:38:53
Uwaga!- płonie kolejny samochód
  • Foto: OSP Czaplinek

Płonący samochód jest jak bomba zwłaszcza wtedy, gdy w zbiorniku jest dużo paliwa a w bagażniku nagrzewa się butla z gazem.

W ostatnich dniach informujemy państwa o wezwaniach strażaków do palących się samochodów. W nocy z czwartku na piątek strażacy z Czaplinka gasili płonące auto marki Opel na lotnisku w Broczynie. Tego samego dnia strażacy ze Szczecinka około godziny 13.00 zostali wezwani do palącego się samochodu marki VW Golf, który płonął w Brodźcach w gminie Szczecinek. Golf posiadał butlę z gazem do zasilania pojazdu. Wczoraj około godziny 21.00 Ochotnicza Straż Pożarna z Czaplinka została wezwana do płonącego  samochodu osobowego VW Golf  na ulicę Leśników. Objęty pożarem cały samochód posiadał również butlę gazową w bagażniku. Na szczęście Straż Pożarna jak zawsze przybywa bardzo szybko i eliminuje niebezpieczeństwo wybuchu butli z gazem i zbiornika paliwa. Eksplozja gazu w butli do zasilania pojazdów, spowodowała by nie mniejsze zagrożenie jak zdarzający się wybuch butli gazowej w mieszkaniu. Bądźmy zatem przezorni i naprawy instalacji elektrycznej w naszym samochodzie powierzajmy specjalistom z tej właśnie branży. 

Przeczytaj podobne wpisy

Komentarze (4)

Kris 2014-09-02 20:53

Proszę wziąć pod uwagę konstrukcje zbiornika LPG. Zbiornik z paliwem jest dużo większym zagrożeniem niz zbiornik z gazem który wykonany jest z konkretnej blachy, i przechodzi bardzo rygorystyczne próby.

gazownik 2014-09-02 21:24

Masz rację Kris, inaczej samochody wybuchały by jak na amerykańskich filmach.

Gass 2014-09-02 21:28

Butle z gazem do użytku domowego też są z grubej blachy a jednak po nagrzaniu ciśnienie gazu je rozrywa. Sam mam taka butlę i ciągle się boje.

Markus 2014-09-04 12:34

Bo butla z gazem używana w domu w przecviwieństwie do tej z samochodu nie posiada zaworu bezpieczeństwa i nie wypuszcza nadmiaru ciśnienia, dlatego wybucha. Samochodowa jedynie może podsycić ogień poprzez wypuszczenie gazu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: