Przemówienia i świetny program artystyczny, czyli Powiatowo - Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego

  • Eliza Świtling
  • 2014-09-01 14:44:55
Przemówienia i  świetny program artystyczny, czyli  Powiatowo - Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego
  • Foto: es

Dziś o godzinie 12:00 w sali gimnastycznej ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość Powiatowo - Miejskiego rozpoczęcia roku 2014/2015.

Uroczystość której organizatorami był ZS nr 1 przygotowana była z najdrobniejszymi szczegółami, powitanie gości, przemówienia, wręczenia nominacji na nauczyciela dyplomowanego i mianowanego i świetna akademia, nawet omdlenie prowadzącej, całe szczęście nie groźne w skutkach nie zaburzyło zaplanowanego harmonogramu.

Oczywiście głos zabrali gospodarze odpowiadający za szczecinecką oświatę, starosta Krzysztof Lis i burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, w swoich długich przemówieniach, podali słuchającym nie tylko liczbę dzieci które w tym roku rozpoczną naukę w placówkach oświatowych, ale także kwoty które wydane zostały na poprawę warunków szczecineckich szkół.

Jedną z części dzisiejszych uroczystości było także wręczenie nominacji dla nauczycieli, którzy podczas wakacji kształcili się aby uzyskać stopnie nauczycieli dyplomowanych i mianowanych. Patrząc na ilość belfrów odbierających nominację mamy w naszym powiecie coraz więcej świetnie wykształconych nauczycieli.

Obchody rozpoczęcia roku szkolnego zakończył program artystyczny i to była wisienka na dzisiejszych trochę przegadanych przez polityków uroczystościach. Uczniowie i absolwenci zaserwowali zaproszonym gościom ciekawy i zabawny, okraszony dużą dawką dobrej muzyki spektakl o tym jak dobrze jest tak naprawdę w szkole i jak dobrze być mądrym. Drugi cytat Horacego był motywem przewodnim dzisiejszych uroczystości a licealiści i byli licealiści stanęli na wysokości zadania pokazując gościom akademię nie tylko zabawną, ale naładowana także duża dawką emocji. Przeróbki polskich piosenek zaśpiewane przez młodych artystów wywołały uśmiech na wszystkich twarzach, a całość programu artystycznego przygotowanego pod czujnym okiem nauczycielek Małgorzaty Łangowskiej i Agaty Palusińskiej spokojnie można ocenić na piątkę z plusem.

Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego pokazuje, że nawet imprezę którą z gruntu uważamy za nudną i przegadaną ratuje świetna organizacja, fenomenalny program artystyczny i dużo pracy w tym wypadku tak uczniów jak i nauczycieli ZS nr 1 im Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

Relacja z rozpoczęcia roku szkolnego już dzisiaj w naszym programie lokalnym.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

nick 2014-09-01 18:06

"... NAWET omdlenie prowadzącej, całe szczęście nie groźne w skutkach nie zaburzyło zaplanowanego harmonogramu. " Po takim zdaniu pozostaje pogratulować Pani redaktor poziomu empatii. Nagroda Nobla za tak bezduszne zdanie !

Kajsa 2014-09-01 19:28

Takie omdlenie zdarzyło się nie tylko tam. W naszej szkole, też uczeń zasłabł. To pewnie emocje i duszno było.

Bob 2014-09-01 21:36

Idą wybory. To nie emocje a przydługie wystąpienia dwóch panów . A duszności to ten południowo-wschodnie wiatry :)

drago 2014-09-02 17:26

Niepotrzebna wzmianka o omdleniu, racja. Dodatkowo należy się Nobel w dziedzinie literatury za ortografię...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: