Na drawskim poligonie- światowe ściganie

  • Irek Markanicz
  • 2014-08-31 13:26:17
Na drawskim poligonie- światowe ściganie
  • Foto: Irek Markanicz

Po raz kolejny, najlepsi off-roadowcy Świata ścigali się na trasie wyznaczonej na poligonie nieopodal Drawska-Pomorskiego. W tym roku dwukrotnie drawską pętle, najszybciej pokonał Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc wygrał oba przejazdy liczącego 192 km odcinka Poligon Drawski, to podwójne, sobotnie zwycięstwo dało mu pewne prowadzenie w Rajdzie Baja Poland 2014 . Jest to ósma tegoroczna runda Pucharu Świata FIA i czwarta odsłona Pucharu Świata FIM, w której ścigają się kierowcy motocykli i quadów. Kierowca ekipy X-Raid startujący najnowszą wersją Mini All4Racing przed dwiema niedzielnymi próbami wypracował blisko 5-minutową przewagę nad Adamem Małyszem i Rafałem Martonem (Toyota Hilux Overdrive). Trzecia lokata należy do Martina Kaczmarskiego pilotowanego przez Fina Tapio Suominena (Mini All4Racing). Na ostatniej sobotniej próbie 24-letni wrocławianin zdołał zepchnąć na czwartą lokatę drugą załogę Orlen Teamu, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora (Toyota Hilux Overdrive). To oznacza, że cztery czołowe miejsca przed finałowym etapem Baja Poland 2014 zajmują polscy kierowcy. Najlepszym z zagranicznych zawodników jest Holender Berhard Ten Brinke (Toyota Hilux Overdrive), który plasuje się na piątej pozycji.

" Jestem bardzo zadowolony z tego przejazdu" tak po pierwszej, drawskiej próbie powiedział ekipie TV "GAWEX" Krzysztof Hołowczyc, " Nie uniknęliśmy kilku małych błędów, nie wszystkie zakręty zostały pokonane płynnie ale najlepszy czas bardzo nas cieszy. Dysponujemy świetnym samochodem i mimo tylko 3-litrowego silnika, nasz diesel pokazuje na co go stać"

Drugi przejazd odcinka Poligon Drawski zebrał swoje żniwo. Największym pechowcem z pewnością był aktualny wicelider punktacji Pucharu Świata Nasser Al-Attiyah. W jego Toyocie Hilux Overdrive doszło do awarii technicznej i zawodnik z Kataru pilotowany przez Francuza Matthieu Baumela nie ukończył finałowej próby sobotniego etapu. Podobny los spotkał świetnie spisującego się do tej pory Tadeusza Błażusiaka. Kierowca Orlen Teamu podczas Baja Poland 2014 zaliczał swój debiut za kierownicą samochodu zajmując po dwóch próbach 8. lokatę. Niestety i dla niego drugi przejazd próby na Poligonie Drawskim nie był szczęśliwy – popularny „Taddy” zaliczył niegroźne dachowanie i nie ukończył odcinka. Nie jest wykluczone, że pojawi się jeszcze na starcie w niedzielę, chociaż wielogodzinna strata nie pozwoli walczyć o czołowe lokaty.

Relację z drawskiego odcinka tej najważniejszej imprezy motoryzacyjnej organizowanej w Polsce zobaczą Państwo już wkrótce na antenie TV "GAWEX". W programie rozmowy z najlepszymi zawodnikami tego rajdu: Krzysztofem Hołowczycem, Adamem Małyszem, Jackiem Czachorem, Martinem Kaczmarskim oraz katarczykiem Nasserem Al-Attiyah zwycięzcą rajdu Dakar w roku 2011.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: