To był koncert - dla mieszkańców zagrał Lady Pank i Kamil Bednarek

  • Irek Markanicz
  • 2014-08-31 08:40:18
To był koncert - dla mieszkańców zagrał Lady Pank i Kamil Bednarek
  • Foto: Irek Markanicz

Wieczorem dla mieszkańców zagrał legendarny Lady Pank - zespół rockowy, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Zespół zagrał swoje wielkie hity, wśród nich: "Tańcz głupia, tańcz", "Fabryka Małp", "Sztuka latania", "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy" czy "Kryzysowa narzeczona". Ci który kochają taką muzykę nie mogli zawiedzeni.

 Na szczecinecki plac koncertowy  już od godz 17.00 zaczęły napływać tłumy. Mieszkańcy, nie tylko Szczecinka, ale też wielu innych, czasem odległych miejscowości postanowili spędzić ostatni, wakacyjny, sobotni wieczór  właśnie na szczecineckim koncercie. Bo właśnie tu swoją letnią trasę koncertową zakończyło Radio ESKA. Partnerem ogólnopolskiej stacji radiowej w organizacji wydarzenia był SAPiK i Urząd Miasta. Najważniejsze tego wieczoru były oczywiście akcenty muzyczne. Najpierw zagrał legendarny zespół "Lady Pank". To wręcz niesamowite że, ci nie młodzi już muzycy są - od dziesięcioleci wciąż obecni na krajowej scenie muzycznej i mimo kolejnych lat "w trasie", nie zwalniają tempa.

Wyjaśnijmy też dlaczego jako pierwszy wystąpił właśnie ten zespół. Otóż zaraz po koncercie szczecineckim "Lady Pank" tego samego wieczoru grał w Szczecinie. Muzycy bezpośrednio po koncercie, pojechali na lotnisko w Wilczych Laskach, gdzie czekał na nich samolot.

Kolejnym, równie mocnym akcentem muzycznym był koncert Kamila Bednarka. Ten  młody wokalista wraz ze swoją grupą od kilku lat, chce przekonać Polaków do jamajskich rytmów. Prawie wszystkie jego kompozycje - to muzyka reggae.

Przypomnijmy że w specjalnej ankiecie internetowej, przygotowanej przez SAPiK, mieszkańcy zdecydowali, że to właśnie Kamil Bednarek powinien wystąpić w Szczecinku. To co działo się w tej części wieczoru zaskoczyło nawet  samego wokalistę. Jak powiedział nam po koncercie - "Chciałem przekonać Publiczność do tego żeby też się otworzyła, Tym razem to naprawdę się udało. To bardzo ważne, bo żyjemy w czasach kiedy to Ludzie nie potrafią się otworzyć na innych. Mam nawet poczucie misji bo wcale nasze szczęście nie zależy od tego ile mamy, tylko od tego jak żyjemy. Szczecinecki koncert był bardzo udany. My na scenie daliśmy z siebie wszystko a podczas tańca nawet nabawiłem się drobnej kontuzji."

Po koncertach gwiazd, na scenie pojawili się młodzi, szczecineccy DJ-e. Po pewnym czasie, zupełnie zmieniła się pogoda, po do tej pory ciepłym wieczorze. Najpierw mocniej zawiało, a po chwili zaczął padać ulewny deszcz.

Relację z tego wydarzenia już niebawem wyemitujemy na antenie TV"GAWEX". 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

wolek68 2014-09-01 10:00

Ktoś tu nie był na koncercie widocznie bo pisze bzdury!Pierwszy to zagrał Fireball."Nie młodzi muzycy"?Jedynie z starego składu był Panasewicz reszta młodziaki przecież!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: