Pali się statek wycieczkowy w hangarze przy plaży - na szczęście to tylko ćwiczenia

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-28 11:36:19
Pali się statek wycieczkowy w hangarze przy plaży - na szczęście to tylko ćwiczenia
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godz. 9.30 w szczecineckiej komendzie straży pożarnej rozdzwonił się alarm. W Szczecinku doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W hangarze przy plaży miejskiej, podczas prac renowacyjnych w maszynowni statku wycieczkowego chodzi do niebezpiecznego pożaru.

Wszystko za sprawą wycieku oleju  napędowego do miski olejowej podwieszonej pod silnikiem  statku. Dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej - olej ulega zapłonowi, a ogień zaczyna się  szybko rozprzestrzeniać. Poparzeniu ulega konserwator statku - który właśnie wykonywał przegląd. Mężczyzna w wyniku zatrucia traci przytomność. Około godziny 9:45 przechodzień zauważa dym wydobywający się z hangaru i zawiadamia straż pożarną. Ta natychmiast przystępuje do działania.   Na miejscu, strażacy w pierwszej kolejności ratują poparzonego  człowieka -  udzielają mu pierwszej pomocy i wzywają pogotowie. Poszkodowany, zostaje przewieziony do szpitala miejskiego.  Gaszą ogień i docierają do jego źródła. Następnie wypompowują emulsję ropopochodną rozlaną  w miejscu zdarzenia. Na szczęście nie dochodzi do skażenia jeziora.

 Ten mrożący krew w żyłach opis  - to na szczęście tylko dobrze wyreżyserowany scenariusz ćwiczeń  szczecineckiej straży pożarnej. Takie ćwiczeniowe akcje  przeprowadzane są regularnie, a celem ich jest doskonalenie umiejętności strażaków, sprawdzenie prawidłowości procedur  i szybkości współdziałania między różnymi służbami. Bo oprócz strażaków w dzisiejszych ćwiczeniach brały udział, także policja i straż miejska

Podczas takich ćwiczeń strażacy zapoznają się z topografią miejsca - tu hangaru dla statków, z możliwościami dojazdu do miejsca zdarzenia, a także z siecią hydrantową i miejscami dostępu do prądu  - czyli  niezbędnych  informacji, do przeprowadzenia skutecznej akcji. Dziś, na ćwiczeniach, w świetle kamer strażacy spisali się na medal. Pozostaje nam tylko życzyć im takiej samej szybkości i skuteczności w przypadku realnego zagrożenia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: