Podsumowanie długiego weekendu - 16 osób rannych, 5 zabitych!

  • Eliza Świtling
  • 2014-08-19 13:10:52
Podsumowanie długiego weekendu - 16 osób rannych, 5 zabitych!
  • Foto: KWP Szczecin

Skończył się ostatni taki długi wakacyjny weekend. Zachodniopomorscy policjanci intensywnie pracowali dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i gości zachodniopomorskiego. Szczególnie w te działania zaangażowani byli funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym. Policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prawidłowość przewożenia małych dzieci, a także represjonują osoby łamiące przepisy ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni policjanci zatrzymali prawie 80 nietrzeźwych kierowców samochodów. Do wczorajszego ranka doszło do 9 wypadków, w których 16 osób zostało rannych, a 5 osób poniosło śmierć.

Do pierwszego śmiertelnego wypadków doszło już w pierwszy dzień długiego weekendu. W czwartek na DK 25 w kierunku Bobolic kierujący samochodem marki Ford Mondeo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem , zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem maki Skoda Felicia. W wyniku tego wypadku pasażerka skody 69- letnia kobieta  mieszkanka Łodzi zginęła na miejscu. Do szpitala trafili także pasażerowie z forda i obaj kierowcy samochodów uczestniczących w zdarzeniu.

Do drugiego, tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około godziny 9 na drodze S3 na wysokości miejscowości Wysoka Gryfińska, gdzie jadący  samochodem marki KIA w stronę Szczecina 66- letni obywatel Niemiec uderzył w tył pojazdu marki Renault Laguna, którym podróżowała trzyosobowa rodzina z województwa dolnośląskiego.

Następstwem uderzenia było uszkodzenie instalacji gazowej w renault i to prawdopodobnie doprowadziło do wybuchu gazu a tym samym spowodowało zapalenie pojazdu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zginęły ma miejscu ; starsze małżeństwo oraz ich 41 letni syn. Kierowca KIA został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jego stan jest stabilny. Policjanci z Gryfina będą teraz pod nadzorem prokuratury wyjaśniać  wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Wczoraj natomiast  przed godziną 17.00 na drodze wojewódzkiej 206 w kierunku miejscowości Maszkowo kierujący samochodem marki Opel Astra 60 -letni mężczyzna na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety mężczyzna zginął na miejscu.

Niestety mimo ciągłych ostrzeżeń i apeli kierujący nie stosują się do podstawowych przepisów ruchu drogowego. Częstym przewinieniem jest nadmierna prędkość,wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym i brawura podczas jazdy.

Policjanci do końca wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole w całym województwie, nie będzie taryfy ulgowej dla kierujących łamiących przepisy i wsiadających do pojazdów na tzw. " podwójnym gazie".

Przypominamy, ze za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy, a za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu nawet do 4, 5 roku więzienia. W przypadku gdy sprawca śmiertelnego wypadku jest pod wpływem alkoholu, grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

info: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: