Gałowo świętowało!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-18 12:38:33
Gałowo świętowało!
  • Foto: TV Gawex

Skończyły się żniwa - czas wytężonej pracy rolników w całej Polsce. Powoli także wakacje zmierzają ku końcowi. Warto wspólnie podsumować ten okres, po-świętować oraz zacząć snuć plany na najbliższą przyszłość. Tak właśnie zrobili mieszkańcy Gałowa, którzy wraz z całymi rodzinami spotkali się na dorocznym pikniku na placu zabaw. Mieszkańcy jak co roku przygotowali stoiska z własnymi wypiekami i przekąskami i licznie wzięli udział w tym lokalnym wydarzeniu.

W sobotę w miejscowości Gałowo odbył się doroczny festyn rodzinny. Jak powiedział nam sołtys sołectwa Gałowo - Zbigniew Dykas „Festyn ten  ma na celu integrację mieszkańców Gałowa, a także umożliwienie wzajemnego poznania się z mieszkańcami innych, okolicznych miejscowości. Poprzez tego rodzaju inicjatywy, chcemy nie tylko integrować, ale także  zachęcać  innych do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego”. W ramach festynu został rozegrany II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali gospodarze. Puchar dla zwycięskiej  drużyn, wręczał osobiście Wójt Gminy Szczecinek Janusz Babiński.

Oczywiście, na pikniku nie zabrakło także konkursów z nagrodami, dla dzieci i młodzieży. Przy pysznych przekąskach, dobrej muzyce z wodzirejem, mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych. Jak powiedział nam jeden z uczestników – „po ciężkim dniu pracy, po udanych żniwach, każdemu należy się chwila relaksu wśród znajomych i sąsiadów”.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: