Szwajcarska robota

  • Irek Markanicz
  • 2014-08-18 10:41:29
Szwajcarska robota
  • Foto: www.pzla.pl

12 medali, z takim dorobkiem wrócili polscy lekkoatleci z Mistrzostw Europy. Takiego wyniku mało kto się spodziewał. Działacze z PZLA liczyli na maksymalnie dziesięć krążków.

Mało brakowało a mielibyśmy wspaniały szczecinecki akcent podczas ostatniego dnia mistrzostw. W biegu maratońskim do 30 kilometra liderem był Marcin Chabowski. Zawodnik reprezentujący STS "POMERANIA" sprawił niesamowitą niespodziankę. Chabowski narzucił bardzo wysokie tempo biegu, niestety w okolicach 30-tego kilometra z nieznanej na razie przyczyny, lekkoatleta się zatrzymał i kilka kilometrów przed metą zszedł z trasy. Tego Maratonu nie zaliczymy do nieudanych, to za sprawą Yareda Shegumo, ten pochodzący z Etiopii a od 15 lat mieszkający w Polsce zawodnik w niedzielne przedpołudnie zdobył srebrny medal. Lepszy tego dnia był tylko Daniele Meucci z Włoch.

Mistrzostwa w Zurichu pokazały że nasi lekkoatleci są w europejskiej czołówce. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 6 miejsce wyprzedzając takie potęgi jak Ukraina. "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał dwukrotnie. Ze złotymi medalami i tytułami mistrzów "starego kontynentu" powrócili ze Szwajcarii; Anita Włodarczyk i Adam Kszczot.     

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: