XV zachodniopomorski piknik modelarski

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-17 12:22:38
XV zachodniopomorski piknik modelarski
  • Foto: Piotr Klentak

Od soboty 15.08 trwa na lotnisku Wilcze Laski, trwa Piknik Model Modelarski. Wydarzenie organizowane już po raz dwunasty, przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze ma już swoja tradycję renomę i wiernych uczestników, którzy chętnie wracają na podszczecineckie lotnisko.

Również w tym roku, pomimo niepewnej pogody frekwencja dopisała. Na starcie zawodów stanęli piloci z modelami z różnych klas. Wilcze Laski to prawdopodobnie jedyne miejsce w Polsce, gdzie zobaczymy zawody tzw. WICHERKÓW, czyli kultowej polskiej konstrukcji modelu samolotu a właściwie całej rodziny modeli, na której wychowały się liczne pokolenia polskich modelarzy. Dodatkową atrakcją Pikniku są zawody oldtimerów, czyli wiernych replik latających legend „dużego lotnictwa”, oczywiście w skali. Wszystko to sprawia, że impreza ma niepowtarzalny, być może trochę sentymentalny charakter, który jak widać przyciąga wielu entuzjastów.

Niemniej organizatorzy dbają by co roku uatrakcyjniać formułę i tym samym zachęcać nowych fanów małego lotnictwa. I choć pogoda w tym roku nie była wielkim sprzymierzeńcem, na lotnisku wiał silny wiatr, który skutecznie utrudniał loty, to min. pojawiły się także szybowce, popularnie zwane „Jaskółka”, które dla wielu dzieci są pierwszym etapem przygody z modelarstwem. Nie zabrakło też zabawek dla troszkę większych modelarzy, którzy tuż obok głównego pasa rozgrywali bezkrwawe walki powietrzne.  W niedzielę wszyscy modelarze  mogą korzystać z niesamowitych możliwości, które daje przestrzeń lotniska w Wilczych Laskach, a wszyscy goście zwiedzający podziwiać kunszt wykonania i pilotażu, który nierzadko zachwyca. Jednym słowem gratulujemy wytrwałości organizatorom i czekamy na kolejny przyszłoroczny piknik.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: