Mistrzostwa Świata w Siatkówce zakodowane - wyniki ankiety

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-22 11:09:33
Mistrzostwa Świata w Siatkówce  zakodowane - wyniki ankiety
  • Foto: TV Gawex

Na początku sierpnia media doniosły, że zbliżające się rozgrywki Mistrzostw Świata w siatkówkę, które będą rozgrywane w Polsce w dniach 30.08-21.09.2014 zostaną zakodowane przez właściciela praw do transmisji, czyli Telewizję Polsat.

Nie znamy wszystkich powodów takiej decyzji, ale znamy jej skutki - tysiące kibiców, fanów i miłośników siatkówki zostało postawionych przed bolesnym wyborem: albo zapłacę (o tym za chwilę), albo zostanę pozbawiony możliwości śledzenia meczy na żywo. Jak łatwo się domyślić taka decyzja wzbudziła, i ciągle wzbudza liczne kontrowersje, tym bardziej, że Polsat wykorzystując swoją silną pozycję rynkową, zaproponował swojej konkurencji w tym operatorom telewizji kablowych, możliwość odbioru zakodowanych kanałów siatkarskich w pakiecie za horrendalnie wysoką cenę. W praktyce oznacza to wydatek dla przeciętnego Abonenta na poziomie powyżej 100 złotych!! Przypomnijmy, że mówimy tu o opłacie za dostęp do czterech kanałów na okres 18 dni meczowych.

Przy średniej cenie miesięcznego abonamentu za dostęp do usługi telewizji cyfrowej na poziomie 40-50 złotych (i to z pakietem ponad 100 kanałów), warunki właściciela praw wydają się być, co najmniej wygórowane.

Taka sytuacja powoduje wzburzenie i naturalny opór również nas –operatora Telewizji Gawex.  Od początku podjęliśmy usilne starania w celu zmiany warunków. Niestety nic nie wskazuje na to że mamy jakiekolwiek szanse powodzenia. Ta sama sytuacja dotyczy wszystkich operatorów kablowych w Polsce. Z drugiej strony, pomimo zaporowych warunków postawionych przez właściciela praw, codziennie odbieramy telefony od Abonentów, z zapytaniami o kanały siatkarskie. Dlatego proponujemy wszystkim zainteresowanym aktywny udział w dyskusji na temat:

„czy chcemy zapłacić ponad 100 zł za dostęp do transmisji meczy z Siatkarskich Mistrzostw Świata”

Telewizja Gawex, będzie uczestniczyć w takiej polemice i niezależnie od postawy Telewizji Polsat postaramy się szeroko publikować wszystkie głosy w  tej sprawie, jak i wykorzystywać je w walce o lepsze perspektywy dla kibiców w przyszłości. Jednym z naszych celów może być próba wywarcia presji na odpowiednie władze, tak aby rozszerzać listę dyscyplin, które zgodnie z rozporządzeniem KRRITV musza być transmitowana w tzw. kanałach otwartych.

Dodatkowo poniżej  umieścimy ankietę, gdzie nasi abonenci będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą aby Gawex-media  uruchomił kanały Polsat Volleyball 1-4, pomimo wysokich warunków cenowych, czy nie są tym zainteresowani. Jeśli zainteresowanie siatkówką będzie duże, to TV Gawex-media zrobi wszystko, aby udostępnić możliwość zamawiania takich odpłatnych kanałów. Niestety, koszty uruchomienia ich w ofercie są znaczne, dlatego z niecierpliwością czekamy na Państwa opinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie. Jej wyniki pomogą nam podjąć właściwe decyzje.

Z szacunkiem

Paweł Dołębski
V-ce Prezes Gawex-media

Komentarze (11)

maro 2014-08-15 00:36

płacić za siatkówkę to jakaś paranoja tylko w Polsce jest to możliwe. Brawa dla Polsatu za pomysłowość. tak samo jak za gale MMA

adamo 2014-08-16 11:33

nie płacić, nie dać się Polsatowi, niech wiedzą że nie zarobią cwaniaki Warszawskie...Takie fantastyczne wydarzenie w Polsce a tu płacić Polacy (nie ważne czy masz paszport Polsatu czy nie).....Zgroza i Skandal.....

Ja 2014-08-19 10:48

Zorganizuję się u sąsiada.

andrzej 2014-08-20 16:04

to sa kpiny tak moze byc tylko w polsce

amro 2014-08-22 13:20

Jaja sobie robią, czy co? Za taką padlinę tyle kasy!? Skandal! A tak dla porządku -nasi nawet nie "dygną" w tych mistrzostwach. Więc nie ma co żałować.

Neo 2014-08-22 19:42

Polsat to są zdzierusy,może się sprawdzi powiedzenie że chytry traci dwa razy.Nie mają ligi mistrzów i Ligi europejskiej to szukają wydobycia kasy od Polaków z mistrzostw świata w siatkówce.

pucio 2014-08-29 20:43

to jest team polsatu nie kadra narodowa

pucio 2014-08-29 20:45

to jest team polsatu nie kadra narodowa

Surka3 2014-08-29 22:59

KPINY !!!!!!!!!!!!! Nie dość, że to Mistrzostwa Świata, i to w dodatku z naszymi rodakami w rolach głównych no i w POLSCE !!!!!!!!!

ja 2014-08-29 23:42

nikt nie powinien placic to wiecej tak nie zrobia juz wole te reklamy ogladac:)

Julka 2014-08-30 21:26

żenada, zamiast cieszyć się Mistrzostwami Świata w siatkówce w naszym kraju możemy tylko na ten kraj narzekać. Jak zwykle chodzi tylko o kasę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: