Wakacje nad Bałtykiem - w tym roku padnie rekord

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-14 11:58:47
Wakacje nad Bałtykiem -  w tym roku padnie rekord
  • Foto: Bałtyk

Ten sezon przez hotelarzy nazywany jest "sezonem dostawki" - bo w prawie każdym pokoju trzeba dostawić łóżko. Piękna pogoda, szerokie, piaszczyste plaże i coraz lepsza infrastruktura sprawia, że co roku nad polskim morzem wypoczywa coraz więcej turystów.

Jak przekazało nam Regionalne Biuro Turystyki w roku 2011 nad polskim morzem wypoczywało około 5,5 mln turystów, w 2012 liczba ta wzrosła do 6 mln, a rok później  było to już 8 mln osób. W tym roku znowu padnie rekord Przypomnijmy, że pomorze zachodnie posiada blisko 185 km odcinek wybrzeża Morza Bałtyckiego wraz ze wszystkimi walorami – piaszczystymi plażami, wydmami, lasami i płytkimi jeziorami nadmorskimi ‑ stanowi podstawę dla rozwoju turystyki rekreacyjno – wypoczynkowej.

Lokalne Centra Informacji Turystycznej  informują, ze miejsc nad morzem nie ma. prawie wszystkie obiekty do końca sierpnia są  już zarezerwowane. Ponieważ w tym roku, pogoda jest lepsza niż we Włoszech, a plaże  jak wiadomo mamy o wiele ładniejsze, turyści zarezerwowali  niemal wszystko! Ci, którzy chcą skorzystać  z weekendowego wypadu nad Bałtyk, lub poszukują okazji na ostatnia chwilę - będą mieli problem -  mówi nam Barbara Jędrych, z Zachodniopomorskiej  Regionalnej Organizacji Turystycznej. Paradoks polega na tym, że choć nie ma dostępnych rezerwacji na weekend - to właśnie liczba weekendowych turystów wzrosła najbardziej. "No bo skoro jest taka piękna pogoda -  to może wyskoczymy na weekend nad morze" - myśli nie jeden polak. Zadzwoniliśmy do kilku hoteli w Kołobrzegu, Mielnie i  w Ustce i faktycznie miejsc brak. Ale jak zaznacza  Barbara Jędrych z ZROT-u "to dobra informacja dla reszty naszego regionu. Mamy przecież piękne jeziora  - wspaniałe pojezierze drawskie, które oferuje bogaty pakiet aktywnego wypoczynku. Turyści, którzy nie znajdą miejsca nad morzem, lub ci, którzy nie lubią tłumów znajdą miejsce właśnie tam. Z Lokalnych Organizacji Turystycznych rozsianych po całym Pomorzu zachodnim wiemy, że nad jeziorami sezon też wypada bardzo dobrze"

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: