STOP POLICJA! Leśna droga Trzesieka - Świątki pod kontrolą

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-13 14:13:36
STOP POLICJA! Leśna droga Trzesieka - Świątki pod kontrolą
  • Foto: policja.gov

Policja zapowiada wzmożone kontrole ruchu drogowego na drodze miejsko-leśnej Świątki - Trzesiecko. Uwaga! Ci, którzy czuli się tam bezkarnie, teraz za wykroczenie mogą słono zapłacić!

Ten 5 - cio kilometrowy odcinek częściowo leśnej, a częściowo miejskiej  drogi,  biegnącej  przez Las Klasztorny, skrajami pól i przecinającej  nowe osiedle domów jednorodzinnych w Trzesiece - zostanie wzięty pod baczną  kontrolę szczecineckiej policji i służb Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.  Pojawiły się tam też nowe znaki  przypominające kierowcom o ograniczeniach. To  wszystko, za sprawą licznych naruszeń, które mają miejsce na tej właśnie drodze. Mysia Wyspa zlokalizowana po drugiej stronie jeziora, z roku na rok zyskuje na popularności. Odwiedza ją coraz więcej mieszkańców i turystów udając się tam na piknik, czy wypoczynek właśnie samochodami. Ostatnio ruch bardzo się nasilił, a mieszkańcy okolicznych zabudowań, czują się zaniepokojeni sposobem użytkowania tej drogi przez niektórych kierowców. " Potwierdzam to, że ostatnio, znacznie wzrosła liczba skarg obywatelskich związanych z użytkowaniem tej drogi" - mówi nam rzecznik policji Jacek Proć. "Kierowcy nie widząc zagrożeń, jeżdżą tam mało zachowawczo z nadmierna prędkością, a ostatnie kontrole wykazały, że także pod wpływem alkoholu".

Będą  więc kontrole, bo jest to droga publiczna: częściowo miejska, częściowo leśna, dopuszczona do ruchu drogowego i wszystkie zasady ruchu drogowego na niej obowiązują. "Obecne na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę i nie jest przestrzegane" - mówi rzecznik Jacek Proć.  "Należy pamiętać, że ze względu na swoją malowniczość - droga ta jest intensywnie uczęszczana przez biegaczy i rowerzystów. Szybko przemieszczające się samochody stanowią  dla nich istotne zagrożenie." 

 Tak więc  pamiętajmy, wybierając się na Mysią Wyspę samochodem, zwolnijmy i rozglądajmy się dookoła, czy nie stanowimy zagrożenia dla innych użytkowników tej drogi. Inaczej być może czeka nas kontrola.

Komentarze (2)

Roman 2014-08-13 15:46

Tam się nie da szybko jechać, bo droga jest jak tarka

maro 2014-08-15 00:23

da się da. Mozna tam zdrowo pociskać ale nie jest to rozsądne i nie zdrowe dla auta

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: