Piknik Lotniczy w Wilczych Laskach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-11 10:06:16
Piknik Lotniczy w Wilczych Laskach
  • Foto: TV Gawex

W ten weekend 9/10 sierpnia odbył się V Zachodniopomorski Piknik Lotniczy na lotnisku w Wilczych Laskach. Impreza zorganizowana była przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze w Szczecinku.

Przez dwa dni na lotnisku w Wilczych Laskach mogliśmy podziwiać prezentujące się  tam w ramach  V Zachodniopomorskiego Pikniku Lotniczego ultralekkie maszyny lotnicze. W sumie, zaprezentowano 9 samolotów, które na pokazy przyleciały ze Świdwina, Zegrza Pomorskiego, Bornego Sulinowa i Piły. Impreza zaplanowana była na znacznie większa skalę, ale jak powiedział nam jeden z organizatorów Jerzy Tomczak "aż 15  zgłoszonych do pokazów samolotów, ostatecznie, nie dotarło na piknik. Niestety, nie doleciały samoloty z Sieradza, Łodzi i z Piły ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w tamtym rejonie. Za to, przyjechało aż 47 pilotów. Wszyscy, którzy nie mogli dolecieć własnymi maszynami, przyjechali samochodami, wpierać i podziwiać kolegów."

Oprócz maszyn ultralekkich, na pikniku można było zobaczyć dwa duże samoloty. Były to, należący do RDLP Piła Dromader, oraz śmigłowiec Mi2 z RDLP Szczecinek. Samoloty te, razem z OSP z Wilczych Lasek przeprowadziły bardzo widowiskową, przykładową akcję gaśniczą. Ochotnicza Straż Pożarna, trzy-krotnie tankowała Dromadera, który wznosząc się w powietrze dokonywał  zrzutu 1000 litrów wody na palący się snop siana. Spore zainteresowanie widzów wzbudził także prywatny wiatrakowiec z Piły, który został zaprojektowany i zbudowany od podstaw przez pilota Dariusza Grzybka. Nie zbrakło też atrakcji dla najmłodszych uczestników pikniku. W niedzielę o godz 13.00, odbył się konkurs dla dzieci, w którym mogły one spróbować swoich sił, w rzucie modelem samolotu. Nie było to takie proste, jak mogłoby się wydawać. W konkursie wzięło udział 20 uczestników i każdy z nich otrzymała nagrodę. Atrakcje kulinarne na pikniku, zapewniały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wilcze Laski, serwując gościom przepyszne  domowe placki, pyzy, pierogi i niezawodne kiełbaski z grilla. Piknik odwiedził także Wójt  Gminy Szczecinek  Janusz Babiński, który wspiera tą ciekawą  lokalną imprezę. Wójt, wyraził nadzieję, że w przyszłości Zachodniopomorski Piknik Lotniczy w Wilczych Laskach, jeszcze bardziej zyska na popularności, zarówno pilotów, jak i odwiedzających imprezę widzów. Choć samolotów było mnij niż zapowiadano, organizatorzy są bardzo zadowoleni. "Frekwencja dopisała, pogoda również, zainteresowanie imprezą pilotów i widzów z roku na rok rośnie, a nastawienie gminy jest bardzo pozytywne. Liczymy, że w przyszłym roku będzie tylko lepiej."  - powiedział nam Jerzy Tomczak.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

Pablo 2014-08-12 07:08

Organizacja pod psem ! Nagłośnili sprawę, że w sobotę o godz. 10 rano zaczyna się impreza. Pojechałem tam wraz z rodziną i nie tylko ja bo widziałem całą masę samochodów jadących na ten niby pokaz a tam wszystko w powijakach. O godz.10 nie było ani jednego samolotu i stał jeden namiot. Wszyscy się rozjechali do domów mówiąc że więcej tu nie przyjadą.

widz 2014-08-12 09:19

Zapowiadana była duża widowiskowa impreza, a 15 samolotów nie doleciało, z tego co rozumiem to więcej niż połowa!

Patrycja 2014-08-12 16:41

Czyli jak co roku to samo, ja byłam tam trzy lata było dokładnie tak samo jak wspomina Pablo zaledwie kilka namiotów więcej z jedzeniem! Co roku nie sa zorganizowani!

gość 2014-08-15 20:29

Dlaczego "organizator wciąż używa nazwy ZSL? Szuka sponsorów? Dobrze że nie nazywa już siebie prezesem,stowarzyszenia w którym było 16 osób nie ma prawie 4 lata .Myślał że zarobi na tym kupe kasy i odsunął prawie wszystkich.Ciekawe co by powiedział sąd w Koszalinie na takie stowarzyszenie, gdzie członkowie,gdzie zebrania, gdzie sprawozdania.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: