Niecodzienny koncert

  • Irek Markanicz
  • 2014-08-09 18:14:08
Niecodzienny koncert
  • Foto: Irek Markanicz

W najbliższą niedzielę (10.08) w szczecineckim kościele mariackim odbędzie się kolejny koncert podczas którego usłyszymy wyremontowane organy.

Po remoncie instrumentu, jaki zakończył się w lipcu, będziemy mieli kolejną okazję do usłyszenia pełnego brzmienia szczecineckiego instrumentu. Tym razem za pulpitem organowym zasiądzie młody muzyk z Warszawy, Grzegorz Tarwid. Towarzyszyć mu będzie saksofonista, Tomasz Markanicz. Program koncertu wypełnią kompozycje własne obu instrumentalistów. Słuchacze powinni przygotować się na nowatorskie wykorzystanie tego klasycznego instrumentu. Duet Markanicz /Tarwid  już od kilku lat swoje autorskie kompozycje prezentuje na festiwalach w całej Polsce. Niedzielny koncert, jaki odbędzie się w kościele p.w. NNMP będzie ich pierwszym oficjalnym występem w Szczecinku.

Grzegorz Tarwid-student Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie, jesienią rozpocznie studia w Kopenhadze. Tomasz Markanicz to pochodzący ze Szczecinka saksofonista od lat związany z kilkoma projektami jazzowymi m.in z grupą"Staff". Koncert rozpocznie się tuż po wieczornej Mszy Świętej. Początek wydarzenia ok. godziny 20:45. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: