Nowoczesne szkolenia w Akademii Piłkarskiej Szczecinek

  • Eliza Świtling
  • 2014-08-08 13:24:16
Nowoczesne szkolenia w Akademii Piłkarskiej Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Akademia Piłkarska Szczecinek podpisała umowę szkoleniową z Polish Soccer Skills, co oznacza, że wszystkie roczniki będą trenować według spójnego jednolitego systemu szkolenia opracowanego przez hiszpańskich, holenderskich i polskich ekspertów.

Polish Soccer Skills to projekt piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży, który od kilku lat zajmuje się profesjonalizacją szkoleń piłkarskich.

W Akademii Piłkarskiej trenuje około 300 młodych piłkarzy. Do tej pory nie było jednolitego szkolenia co nie do końca zapewniało spójność. Dzięki współpracy z PSS od września każda kategoria wiekowa będzie miała rozpisane cele roczne, miesięczne i tygodniowe w rozbiciu na mikrocykle a każdy trener otrzyma konspekty treningowe, mające na celu realizację określonego materiału.

"Jestem przekonana, że jednolity system szkoleniowy i badanie potencjału naszych zawodników, długoterminowo przyniesie Akademii wielkie korzyści" - mówi Izabela Gumieniczuk, prezes Akademii Piłkarskiej - "nasi piłkarze będą pracować tak jak ich rówieśnicy w Madrycie" - dodaje pani prezes.

Trenerzy dzięki współpracy z Polish Soccer Skills już od sierpnia przechodzą szkolenia z nowej metodologii pracy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: