Przystanek przy ul. Cieślaka wróci na swoje miejsce

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-07 10:58:10
Przystanek  przy ul. Cieślaka wróci na  swoje miejsce
  • Foto: TV Gawex

Przystanek na ul. Cieślaka, przy Cmentarzu Komunalnym wróci na swoje miejsce, zaraz po zakończeniu prac remontowych prowadzonych na tym odcinku drogi krajowej.

Jak powiedział Tomasz Czuk rzecznik prasowy Urzędu Miasta Szczecinek  - "Od kilku dni napływają do nas pytania zaniepokojonych mieszkańców Szczecinka odnośnie zlikwidowanego przystanku autobusowego, który znajdował się przed wejściem na Cmentarz Komunalny przy ul. Cieślaka. Informujemy niniejszym, że nie ma powodów do obaw. Przystanek wróci na swoje miejsce w momencie zakończenia prac remontowych  chodnika, przylegającego do drogi krajowej."

Szczecineccy drogowcy chcą też zastosować w tym miejscu tzw. przejście dla pieszych z azylem (azyle drogowe to sztuczne wyspy, zamontowane przy przejściach dla pieszych, znakomicie widoczne przez kierowców, przez co znacznie poprawiające bezpieczeństwo na drodze).  Ostateczna decyzja w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadła. W oczekiwaniu na nią  rozpoczęto natomiast  remont starego chodnika przed głównym wejściem na cmentarz. Prace powinny się skończyć w przyszłym tygodniu.  

Jak nas poinformowano w szczecineckim rejonie GDDKiA, wyremontowany zostanie chodnik na długości około kilkudziesięciu metrów. Stare, krzywe i popękane płyty chodnikowe zastąpi  kostka polbrukowa. Poprawione zostaną również krawężniki oraz zatoczka autobusowa.

 info: UM Szczecinek. Tomasz Czuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: