Niebezpiecznie na drogach - bilans minionego weekendu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-08-05 08:10:30
Niebezpiecznie na drogach - bilans minionego weekendu
  • Foto: TV Gawex

Podczas tego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których 22 osoby zostały ranne, dwie zginęły. Policjanci zatrzymali 69 nietrzeźwych kierujących.

Najwięcej, bo aż osiem wypadków zdarzyło się w piątek, w tym są także także wydarzenia z godzin przedpołudniowych i wypadek śmiertelny, który miał miejsce na terenie powiatu kołobrzeskiego, w którym zginęły aż trzy osoby. Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek ale ze względu na śmierć pasażerów w szpitalu został zaliczony na piątkową dobę.

W sobotę  natomiast doszło do  śmiertelnego wypadku ma terenie powiatu stargardzkiego. O godz. 3.33 kierujący samochodem marki  Mercedes na drodze S 10 potrącił pieszego idącego prawym pasem drogi, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Dwa kolejne wypadki miały miejsce na terenie powiatu pyrzyckiego, w których ranne zostały dwie osoby.

Natomiast w niedzielę na drogach naszego województwa doszło do  pięciu wypadków, w których siedem osób zostało rannych natomiast jedna zginęła na miejscu.
Do najbardziej tragicznego wypadku doszło po godzinie 14.00 w okolicach miejscowości Siemczyn, gdzie kierujący motocyklem marki Honda 37- letni mieszkaniec Myśliborza z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn na prostym odcinku jezdni najechał na tył poprzedzającego pojazdu kierowanego przez 52- latka. Po zderzeniu pojazdów 38- letnia pasażerka zginęła na miejscu, natomiast kierujący jednośladem z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Przed południem w Świnoujściu na 4 km drogi K-93 doszło do czołowego zdarzenia  dwóch aut. Ze wstępnych ustaleń wynika, że  27- latek kierujący samochodem marki Renault zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo  z passatem. W wyniku tego wypadku 27- latek  z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.  Hospitalizowany jest także 64- letni kierowca passata.
Wieczorem w Barlinku 38- latek będący po spożyciu alkoholu, który kierował samochodem marki Opel Vectra wyjeżdżając ze stacji paliw wymusił pierwszeństwo motocykliście , który w wyniku zderzenia doznał urazu kręgosłupa.

Przed nami kolejny tydzień wyjazdów i powrotów, dlatego też po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.  Jak pokazują statystyki ostatnie zdarzenia drogowe, które miały miejsce na terenie naszego województwa to niejednokrotnie wynik brawury, nadmiernej prędkości i nieprzestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
Zachowajmy rozwagę, nasze życie i zdrowie jest bezcenne.

info: KMP Koszalin
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: