Szczecineckie dzieciaki z wizytą w Bergen op Zoom

  • Eliza Świtling
  • 2014-08-04 10:06:06
Szczecineckie dzieciaki z wizytą w Bergen op Zoom
  • Foto: Agata Smolders

W ramach współpracy między Szczecinkiem a holenderskim miastem Bergen op Zoom grupa 37 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 przebywała na zaproszenie Stowarzyszenia Floriana w Bergen op Zoom.

Plan wizyty był bardzo ciekawy, a strona holenderska - na  czele z niestrudzoną Corrie Elzakkers - zadbała o to, aby dzieciom nie zabrakło atrakcji.  Szczecineccy uczniowie odwiedzili między innymi największy park zabaw w Holandii, który znajduje się  w miejscowości Efteling,  spotkali się też  z Burmistrzem Miasta Bergen op Zoom, P. Petterem oraz zwiedzili ZOO w Antwerpii.  

Warto w tym miejscu przypomnieć, że to kolejna wizyta szczecineckiej młodzieży w zaprzyjaźnionym mieście. W czerwcu, na zaproszenie stowarzyszenia Jumilage, Bergen odwiedzili zawodnicy Akademii Piłkarskiej, którzy wzięli udział w rozgrywanym tam międzynarodowym turnieju piłki nożnej. To oczywiście jeszcze nie koniec wymiany sportowej z Holendrami, jaką zaplanowano w tym roku.

We wrześniu do Bergen pojedzie bowiem grupa dorosłych mieszkańców naszego miasta. Tym razem będą to tenisiści stołowi, którzy wezmą udział w organizowanym przez Holendrów turnieju. Ekipie szczecineckich tenisistów życzymy sukcesów!

info: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: