ZUS czy OFE - ostatni dzień na decyzję

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-07-31 12:54:06
ZUS czy OFE - ostatni dzień na decyzję
  • Foto: TV Gawex

Tylko do dziś czyli do 31 lipca 2014 r. ubezpieczeni mogą złożyć oświadczenie dotyczące tego, czy ich przyszłe składki emerytalne mają nadal trafiać do otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Jeśli tego nie zrobią pieniądze z automatu trafią do ZUS.

Oświadczenia o wyborze OFE złożyło  do tej pory  jedynie 1 mln spośród wszystkich  zainteresowanych osób. Eksperci twierdzą, że to bardzo mało. Przypomnijmy, że realne prawo do wyboru funduszu ma 14 mln osób,  czyli te wszystkie osoby które do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego mają więcej niż 10 lat.  Czwartek jest ostatnim dniem na złożenie deklaracji. O tym, ile ostatecznie osób zostało w OFE dowiemy się w połowie sierpnia. Ci, którzy nie zdążą do czwartku następną szansę na zmianę mają za kolejne dwa lata.

Jak sprawa wygląda w Szczecineckim ZUS - ie zobaczą Państwo dziś w programie lokalnym.

Komentarze (3)

Przyszła emerytka 2014-07-30 21:25

Byłam dziś w Zus-ie. Jakoś tłumów nie było, czy wszyscy zostają w tej naszej cudownej instytucji - którą my płatnicy tak kochamy???

mieszkaniec 2014-07-31 14:05

Generalnie wybór nie robi różnicy. Dobrze ktoś powiedział "skok na kasę": - tak ważna reforma przeprowadzona szybko i po cichu - zakaz reklam prowadzonych przez OFE - OFE nie może inwestować w bezpieczne obligacje państwowe - OFE może tylko dostać 2,95 % naszego wynagrodzenia - do tej pory deklaracje pozostania z OFE były ukrywane pod różnymi linkami (tak aby utrudnić) - psychologia społeczna wie, że ludziom się nie chce jak coś muszą (o wyborach dużo więcej się mówi a ludzie i tak nie chodzą) więc wielu z tego powodu nie pójdzie - przed emeryturą i tak OFE będzie musiało przekazać składki do ZUS Dzięki tej reformie dzisiaj ZUS ma pieniądze. Ale już niedługo cały wyż demograficzny z lat 50-tych odejdzie na emeryturę i pieniądze się skończą.

Monika 2014-07-31 14:24

Zgadzam w 100% z przedmówcą! Na emeryturę i tak musimy odkładać sami, bo tych pieniędzy z ZUS-u nigdy nie zobaczymy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: