Afera bombowa rozwikłana - sprawca zatrzymany!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-07-29 21:57:57
Afera bombowa rozwikłana - sprawca zatrzymany!
  • Foto: KMP Łódź

22 lipca informowaliśmy Państwa o mailu z pogróżkami, który dotarł do setek państwowych instytucji grożąc im wybuchem bombowym. Taki mail z pogróżkami otrzymała także szczecinecka Prokuratura. Na skutek tego zdarzenia w wielu budynkach użyteczności publicznej w Polsce przeprowadzono ewakuacje. Dziś wiemy, że sprawca został zatrzymany, jest nim 41 letni kierowca tira.

Jak podaje Łódzka Komenda Policji   24 lipca w Śremie (woj. wielkopolskie) zatrzymano 41-letniego mężczyznę mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o rozesłanie fałszywych alarmów bombowych.  Mężczyzna jechał tirem do Francji.  W tym samym czasie śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli komputer oraz inne  nośniki elektroniczne.  Podejrzany został przewieziony do Łodzi i poddany badaniu wariografem tzw. wykrywaczem kłamstw.

26 lipca 2014 roku sprawca usłyszał wstępne  zarzuty spowodowania fałszywego alarmu bombowego przez rozesłanie pocztą elektroniczną informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Sprawa jest rozwojowa a policjanci wspólnie z prokuraturą cały czas uzupełniają  materiał dowodowy oczekując na kolejne ekspertyzy. Przypominamy, że "Kto wiedząc, że zagrożenie nie istniej, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

 Zobacz więcej w  wiadomościach ECHA DNIA  na antenie TV Gawex - 30.07.14 Zapraszamy.

 

 

Komentarze (2)

Miro 2014-07-29 22:04

No, człowiek nudzi się w takim TIRze i chciał się trochę rozerwać. Taka bombowa rozrywka!!

ja 2014-07-30 21:49

co za koleś? Chciał zwrócić uwagę na problem na Ukrainie???

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: