O słońcu i księżycu! Wspomnienie Spektaklu Teatru Klinika Lalek

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-28 10:53:09
O słońcu i księżycu! Wspomnienie Spektaklu Teatru Klinika Lalek
  • Foto: TV Gawex

Klinika lalek, to teatr który w sobotni wieczór podbił serca szczecineckiej publiczności przedstawieniem Poemat o Słońcu i Księżycu.

Poemat o Słońcu i Księżycu to sztandarowy spektakl Teatru Klinika Lalek odbywa się on z udziałem dużych lal i masek, z jeżdżącymi instalacjami, odgrywany jest przez aktorów w niezwykłych maskach, a nad wszystkim złowieszczo góruje latający Smok... Spektakl świetnie okraszony muzyką Maestra Włodzimierza Kiniorskiego...

To właśnie Klinika Lalek z Wrocławia zapewniła szczecinecczanom świetne wrażenia na tegorocznym Art Pikniku.

Według samych artystów: "Poemat o Słońcu i Księżycu" - to wiersz napisany w przestrzeni. Poemat o układzie sił w kosmosie. Inspirację literacką do przedstawienia stanowiła "Tabula Smaragdina" Hermesa Trismegistosa (w tłumaczeniu Henryka Wańka). Spektakl jest o tym, że jest dzień i noc, że jest jasno i ciemno, że jest słońce i księżyc, że jest kobieta i mężczyzna, że jest początek i koniec, do którego docieramy na grzbiecie tęczowego Smoka.

"Poemat..." grany jest najczęściej późnym wieczorem. To duże, plenerowe widowisko wśród płonących mandali ognia, które mieliśmy okazję podziwiać w ubiegły weekend.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: