100 tys zł na promocję piłki seniorskiej dla połączonych klubów Darzbór i Błekitni

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-07-28 09:59:04
100 tys zł na promocję piłki seniorskiej  dla  połączonych klubów Darzbór i Błekitni
  • Foto: cenebit

100 tys zł na promocję piłki seniorskiej zostanie z budżetu miasta przekazane połączonym klubom Darzbór i Błękitni. Taką decyzje podjęli dziś szczecineccy radni. "Obecnie nie stać na to, aby promować więcej niż jeden klub - dlatego tak naciskaliśmy na połączenie klubów piłki seniorskiej w Szczecinku" - mówi burmistrz Jerzy Hardie- Douglas.

Na początku była duża szansa na porozumienie, jednak szybko pojawiły się problemy i niesnaski między działaczami. Ostatecznie słowa dotrzymały  dwa kluby  Darzbór i Błękitni.  Przypomniał radnym  wiceburmistrz Daniel Rak. -  Dziś  te kluby będą więc premiowane. Klub Wielim  wybrał swoja drogę, odrębna od tej proponowanej przez miasto. Klub powołał spółkę  i stworzył  swoją małą ligę. Pozyskał także nowego sponsora. W tym sezonie  Wielim otrzymał od miasta 20 tys. zł  na działalność.

"Za to Darzbór  poradził sobie świetnie - przejął  długi Błękitnych,  pozyskał nowych sponsorów, na zakup nowych  piłkarzy z okolic Szczecinka i  zdobył 32 punkty w ciągu ostatniego sezonu. Poradził sobie organizacyjne i piłkarsko" - kontynuuje burmistrz.

Przypomnijmy, że w mieście działa także Akademia Piłkarska, która powstała po to, aby nie rozdrabniać szczecineckiej piłki młodzieżowej na  kilka  różnych zespołów. Akademia Piłkarska ma  także nowego sponsora.  Dodatkowo wiemy, że Polish Soccker Skills - planuje założenie w Szczecinku Szkoły Mistrzostwa sportowego z naciskiem na piłkę nożną. do tego dochodzi prywatne przedsięwzięcie  Piotra Reissa z Poznania, byłego zawodnika Kolejarza. Także w świecie szczecineckiej piłki dzieje się dużo.   

"Dofinansowanie  połączonych  klubów  Darzboru i Błekitnych  - to nie są duże pieniądze" - powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas  - "ale to ma być rozwiązanie systemowe. Powtarzam, nie mamy pieniędzy na promocję dwóch klubów. Chcemy pójść drogą Chojnic, który postawił na jeden klub. Dziś ten klub - Chojniczanka Chojnice jest w pierwszej lidze i odnosi sukcesy. Myślę, że klub, który się nie połączył,  podzieli losy Kolejarza Chojnice i spadnie do jeszcze niższej ligi."

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: