XII Ogólnopolski Piknik Modelarski już w sierpniu na Wilczych Laskach

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-30 08:49:50
XII Ogólnopolski Piknik Modelarski już w sierpniu na Wilczych Laskach
  • Foto: zp.pl

W dniach 16-17 sierpnia 2014 na lotnisku przy wsi Wilcze Laski koło Szczecinka odbędzie się XII Ogólnopolski Piknik Modelarsk.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy oddadzą hołd ś.p. panu Wiesławowi Schierowi poprzez zlot i zawody najbardziej znanej polskiej konstrukcji modelarskiej - "Wicherka" RC. Miłośnicy konstrukcji "retro" będą mogli sprawdzić się w zawodach oldtimerów.

Po zachodzie słońca niezapomnianych doznań dostarczą nam modele podświetlane (przewidziane wyróżnienia). To wszystko w sobotę, której zwieńczeniem będzie wspólne ognisko. Zapewne kiełbasek i tematów rozmów nie zabraknie...

W niedzielę każdy posiadacz modelu RC z dowolnym napędem, wyposażonym w podwozie kołowe będzie mógł powalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie precyzyjnego latania (start, jedna dowolnie wybrana figura akrobacyjna i lądowanie "na kreskę"). 

Przez dwa dni w oddzielnej strefie będzie się toczyła zażarta BITWA O WILCZE LASKI WW II - AIRCOMBAT. 

Organizatorzy zapraszają również pasjonatów niszowego nurtu - modeli RC balonów na ogrzane powietrze. 

W czasie imprezy odbędzie się giełda modelarska oraz czynne będą kramiki sklepów modelarskich, obecni będą przedstawiciele prasy modelarskiej. Poza znanymi punktami programu przewidziane są niespodzianki.

Uwaga!
Modele biorące udział w zawodach "wicherków" i OLDTIMERÓW musza być wykonane przez pilotów.
Modele biorące udział w konkurencjach sportowych nie mogą być wyposażone w stabilizatory żyroskopowe.

Organizatorzy zachęcają do przesyłania uwag, pomysłów, sugestii co do organizacji oraz co bardzo ważne proszą o zabranie głosu w sprawie regulaminów konkurencji sportowych na e-mail: p.pietrek@wp.pl lub tel. 503 132 391.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: