Bezpiecznie podczas wakacji!

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-23 11:25:48
Bezpiecznie podczas wakacji!
  • Foto: KWP Szczecin

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą a także wyjazdy na kolonie i obozy są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W trakcie roku szkolnego Policja odwiedza najmłodszych w szkołach, prowadzi spotkania a także lekcje profilaktyczne mające na celu edukację w obszarze bezpieczeństwa. To wszystko ma zaprocentować bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami dzieci i młodzieży a także zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa ich rodziców i opiekunów.

W trakcie odpoczynku letniego Policja również odwiedza dzieci aby przypominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. W tym roku uczestnicząc w spotkaniach organizowanych przez kolonie i placówki opiekujące się dziećmi w trakcie wypoczynku letniego, policjanci garnizonu zachodniopomorskiego będą rozmawiać o bezpiecznym odpoczynku zarówno nad woda jak i w mieście. Przekażą informacje dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać wielu zagrożeń. W tym celu zostały przygotowane materiały, które mają przede wszystkim przypominać o odbytym spotkaniu.


Akcja "Bezpiecznie podczas wakacji", wspierana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Jej elementami jest plakat, który zostanie wyeksponowany w miejscach spotkań edukacyjnych z życzeniami bezpiecznych wakacji, karty pocztowe przekazywane uczestnikom,  które mają przypominać o przestrogach oraz opaski bezpieczeństwa, które otrzymają opiekunowie chcący zabezpieczyć swoich podopiecznych i uchronić ich przed zaginięciem szczególnie w wakacyjnym tłumie. Materiały zostały przekazane wszystkim jednostkom terenowym Policji w województwie zachodniopomorskim. 

Wszystko po to aby najmłodsi mieszkańcy i goście naszego województwa spędzili wakacje zdrowo, szczęśliwie i bezpiecznie. Czego wszystkim dzieciom serdecznie życzymy.

info: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: