Szczecinek jak kurort?

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-07-20 21:07:05
Szczecinek jak kurort?
  • Foto: an

Za sprawą projektu plaża i iście tropikalnych upałów - miniony weekend należał zapewne do bardzo udanych. Ci goście, którzy w tym czasie odwiedzili Szczecinek -mogli pomyśleć, że znaleźli się w modnym kurorcie. Przed nami kolejny nie mniej interesujący weekend - tym razem z ART Piknikiem. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie równie fantastyczna.

Ten weekend należał do wyjątkowych, nie tylko ze względu na piękną pogodę i tropikalne temperatury, ale także ze względu na "Projekt plaża" realizowany przez telewizję TVN- który to po raz kolejny odbył się w Szczecinku. Mieszkańcy miasta  jak i wizytujący nas turyści mogli aktywnie uczestniczyć w tym projekcie. Od piątku na terenie miejskiej plaży, organizatorzy zapewniali liczne konkursy i zabawy nie tylko dla dzieci. W piątkowy i sobotni wieczór odbyły się koncerty Artema Furmana i Ani Tacikowskiej  - zwycięzców tegorocznej edycji programu X-Factor, które wzbudziły duży entuzjazm śród tłumnie zgromadzonej młodzieży. Po koncertach ci najbardziej wytrwali mogli bawić się do godziny 2 w nocy w rytmach muzyki serwowanej przez DJ-ja.

Najdłuższy w Europie wyciąg do nart wodnych, imponujące, nowe pomosty i otwarty basen, to wszystko przyciąga  coraz więcej turystów. Nie bez znaczenia jest też promocja,  tak lokalna jak i ogólnopolska  Szczecinka. Pytani plażowicze  - przyjezdni  turyści  -  o to jak podoba im się plaża miejska w Szczecinku -  odpowiadali tylko pozytywnie. Rozmówcy wskazywali na dobrą organizację, możliwość zakupu posiłków i napojów chłodzących bezpośrednio przy plaży. Niektórzy rozmówcy  sugerowali wręcz, że  wypoczywają tu lepiej niż nad morzem, ponieważ w przypadku przegrzania ciała, mogą ochłodzić się  spacerkiem w pobliskim parku, który także stanowi nie lada atrakcję.

W ten weekend, mieszkańcy grodu nad Niezdobną,  odpoczywali bardzo aktywnie.  Na parkowych alejkach można było spotkać ogromną ilość rowerzystów i pieszych. Na wszystkich dostępnych plażach wokół jeziora Trzesiecko, odbywało się plażowanie, kąpiele, grillowanie oraz przejażdżki wszelkim dostępnym tu, pływającym sprzętem wodnym. Odwiedzający Szczecinek goście z Wielkiej Brytanii byli pod wrażeniem  naszego wyciągu do nart wodnych,  oraz jego popularnością, ponieważ pierwszy raz widzieli taką formę sportu wodnego.

W tym roku ''Projekt plaża'' odwiedzi aż 7 kurortów, 6 z nich to miejscowości nadmorskie. Może, dzięki kolejnym atrakcjom oferowanym przez miasto,  dzięki medialnej promocji, ale przede wszystkim dzięki poleceniom zadowolonych z wypoczynku turystów, wkrótce i nasze miasto, dołączy do tej grupy i także stanie się kurortem?

W następny weekend tj. 25-27 lipca  czeka nas kolejne atrakcyjne wydarzenie i kolejna szansa na promocję miasta ''II SZCZCINECKI ART PIKNIK I HI HAT FESTIVAL''. Szczegółowy program tej imprezy przeczytacie  państwo pod tym adresem: 

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/6947/II-Szczecinecki-Art-Piknik-i-Hi-Hat-Festival# 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Turystka 2014-07-22 16:26

Może kiedyś naprawdę tak będzie. Oby. Pozdrawiam mieszkańców.

pozdro 2014-07-23 22:38

TAK! dla Szczecinka - mamy piękne miasto wszyscy to widzą oprócz nas mieszkańców.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: