UWAGA UPAŁY! W SŁOŃCU NAWET DO 50 STOPNI CELCJUSZA!

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-18 14:02:32
UWAGA UPAŁY! W SŁOŃCU NAWET DO 50 STOPNI CELCJUSZA!
  • Foto: losyziemi.pl

Uwaga, od dnia dzisiejszego, aż do około 30 lipca modele wskazują na to, że cały czas będziemy mieć do czynienia z falą wysokich temperatur w ciągu dnia w przedziale od 28°C do 33°C, lokalnie do 35°C, a w nocy od 16°C do 21°C. Temperatury w słońcu wyniosą do około 50°C.

Wiele osób będzie zadowolonych, bo przecież mamy lato, można powiedzieć, że ten kto teraz będzie mieć urlop to raczej będzie on miał wymarzony. My jednak chcemy uczulić wszystkich na zagrożenia, które wiążą się z taką sytuacją. Upał ma wpływ na zagrożenie naszego zdrowia i życia, ale także znacząco wzrasta stan zagrożenia pożarowego w lasach i nie tylko, co może prowadzić do powstawania pożarów. 

Najbliższy czas ma być w takim przypadku okresem bardzo suchej pogody. Deszcze jeżeli wystąpią, to tylko w południowych regionach kraju, najczęściej w górach. Burze mają nie występować, a jeżeli wystąpią to głównie też tylko na południu, tam gdzie mają występować opady deszczu. Dodatkowym problemem będzie susza co może się wówczas przełożyć na straty w rolnictwie i sadownictwie. Tak pokrótce będzie wyglądać sytuacja meteorologiczna na drugą połowę m-ca lipca.

info: Centrum Prognoz Meteorologicznych

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: