Kołobrzeg zaprasza na molo... w przyszłym roku

  • Irek Markanicz
  • 2014-07-17 11:48:29
Kołobrzeg zaprasza na molo... w przyszłym roku
  • Foto: Irek Markanicz

W tym sezonie osoby wypoczywające w Kołobrzegu nie pospacerują po tamtejszym molo. Powód, właśnie teraz trwa generalny remont tej kołobrzeskiej wizytówki.

Obok latarni morskiej, portu i zabytkowego Ratusza to właśnie molo jest jedną z kołobrzeskich wizytówek. Po wielu latach, samorząd miasta zdecydował się na generalny remont obiektu. "Trzeba pamiętać że specyfika mola i prowadzonych tam prac jest taka a nie inna" powiedział nam Michał Kujaczyński z biura prezydenta. "Taki remont ma bardzo mocne uwarunkowania pogodowe i w właśnie dlatego prace musza być prowadzone latem. Wiosenne i jesienne sztormy nie pozwoliły by firmie realizującej to skomplikowane zadanie na zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom". Takiego remontu molo w całej swojej historii jeszcze nie miało.

Kołobrzeska wizytówka zostanie wzmocniona i zyska całkowicie odnowiony pokład. Plany zakładają też możliwość zbudowania tu obiektów kubaturowych. Być może za jakiś czas, podobnie jak w niemieckim Heringsdorfie, będzie można na molo odwiedzić sklep bądź restaurację. Cały remont kosztuje przeszło 3 mln złotych, część środków pochodzi z Unii Europejskiej a dokładnie rzecz biorąc z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kołobrzeskie molo po transformacji, odwiedzą turyści latem 2015 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: