Brud, kurz i szybkie auta! Rajd w Bornem Sulinowie

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-17 13:30:50
Brud, kurz i szybkie auta! Rajd w Bornem Sulinowie
  • Foto: es

W dniach 14 – 17 lipca br., na terenie Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie, mieściciła się Baza Techniczna Rajdu Drezno-Wrocław. W tegorocznej edycji, w Bornem Sulinowie odbywać się będzie start etapu rajdu.

Tegoroczny Breslau Rallye (Drezno-Wrocław) jest wyjątkowy, ponieważ w całości jego trasa wiedzie przez polskie tereny. Całość rywalizacji skupia się w Polsce północno-zachodniej.

W tym roku zawodnicy nie opuszczą ani na chwilę Polski, rywalizując na terenach trzech poligonów wojskowych: w Drawsku Pomorskim,Bornym Sulinowie i Okonku. Rajdowe obozy zlokalizowane będą w Drawsku (Camp Głębokie), Bornym Sulinowie oraz ponownie w Drawsku (przy rampie kolejowej).

Podczas prologu na odcinkach specjalnych w Bornem Sulinowie rywalizowały: motocykle, quady, samochody sportowo-terenowe i ciężarówki.Rywalizacja odbywała się na drogach leśnych i bezdrożach dawnego poligonu.Trasa etapu piątego prowadziła przez okolice Bornego Sulinowa. I miała raczej charakterystykę cross-country, co sprzyjało szybkiej jeździe.

Rajdowcy byli bardzo zadowoleni nie tylko z zakwaterowania na terenie Zlotu Pojazdów Militarnych, który wprowadza specyficzny klimat ale także z przygotowanej ciekawej i trudnej trasy.

Relacja z rajdu już jutro na naszej antenie.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: