Porządkowanie jedenastki

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-07-15 11:21:05
Porządkowanie jedenastki
  • Foto: an

Za utrzymanie dróg krajowych odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przez Szczecinek przebiega droga krajowa nr 11 i nr 20, którą utrzymuje GDDKiA Rejon Szczecinek.

Po wymianie lamp oświetleniowych na tzw. małej obwodnicy, przyszedł czas na porządki wzdłuż tych jezdni. Pracownicy na zlecenie GDDKiA Rejon Szczecinek, wykaszają zarośnięte pobocza i usuwają śmieci wzdłuż pasa drogowego.Pas drogowy to nie tylko jezdnia ale też chodnik, pobocze, zjazdy, parkingi jak również zatoki autobusowe i trasy rowerowe. Corocznie wzdłuż dróg zbiera się tony śmieci w postaci butelek plastikowych jak również szklanych, opakowań po spożytych posiłkach i nierzadko śmieci o większych gabarytach. Niestety dzieje się tak z pomocą niefrasobliwych uczestników dróg. Dbajmy zatem o czystość przestrzeni w której często się poruszamy. Na parkingach zawsze znajdują się kosze na odpady konsumpcyjne, które produkujemy w czasie długich podróży. Niech tereny zielone wzdłuż naszych jezdni nie są zakłócane wyrzucanymi przez okno pojazdu niechcianymi ''kwiatkami''.

Przeczytaj podobne wpisy

Komentarze (3)

Igor 2014-07-15 19:07

Wyrzucanie śmieci za okno powinno być karane ucięciem ręki! Pozdrawiam.

podróżnik po kraju 2014-07-16 15:02

Można by rzec ''kultura w narodzie zanikła'', gdyby kiedyś była. Wyrzucanie z pojazdu w czasie jazdy tlących się niedopałków papierosów czy wszelakich opakowań po posiłkach to u nas wciąż norma.

Monika 2014-07-17 08:28

Nasze miasto jest czyste i zadbane. Różnego rodzaju służby sprzątające często widać na ulicach. Mamy ładnie powykaszane trawniki, kwiatowe nasadzenia. Dbajmy też o czystość sami. Nie rozumiem jak można wyrzucać śmieci na ulicę z jadącego samochodu?!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: