Moc atrakcji na XX Dni Białego Boru

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-15 09:46:38
Moc atrakcji na XX Dni Białego Boru
  • Foto: Bialoborskie Centrum Kultury

Wszystkich sympatyków dobrej muzyki zapraszamy na XX jubileuszowe obchody imienin miasta Biały Bór, które odbędą się 26-go lipca. W tym roku, swoją obecnością zaszczycą nas gwiazdy z Polski i Ukrainy. Śmiało można w tym miejscu zaznaczyć, że tradycyjnie Dni Białego Boru będą miały charakter międzynarodowy.

aysztofem Skibą nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Zespół Big Cyc, na każdej wydanej płycie fantastycznie komentuje to, co się wśród Polaków uwielbia dziać - głupotę, chamówę, klasyczną ściemę i nie tylko. W bieżącym roku, "woodstockowy koncert pokazał, że dinozaury cały czas zioną ostrym ogniem, dają radę z każdą publicznością a w wyjątkowo poszerzonym składzie dodatkowo dorzucili rzetelny kawał dobrej muzyki..." Przekonamy się o tym już 26 lipca na stadionie miejskim w Białym Borze.

                Kozak System to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu zawiera w sobie połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.Ten mix stylów i gatunków muzycznych w jednoczesnym połączeniu z siłą przekazywanych tekstów i mocą instrumentów tworzą styl „Kozak Rock”. Koncerty Kozak Systemu to maksymalna dawka pozytywnej energii , fantastyczny kontakt z publicznością , porywające występy solowe muzyków to wszystko składa się na nie-zapomniany obraz sceniczny.

                Robert M – DJ i producent muzyki POP. Pochodzi z Krakowa, który kocha całym sercem. Autor dziesiątek klubowych przebojów, które zdobyły szturmem listy przebojów w Polsce i trafiły na setlisty takich DJ`ów jak Tiesto, David Guetta, Eric Morillo czy Carl Cox. Zrobił remiks utworu Shakiry „Las de la intuicion”. Posiadacz ponad trzystu tysięcy fanów na Facebooku. Człowiek o niewyparzonym języku i złotym sercu. W przeciwieństwie do wielu gwiazdek i gwiazdeczek polskiego szołbizu, zbudował swoją pozycję po prostu robiąc swoje i utrzymując kontakt z fanami, nigdy przy tym nie udając kogoś, kim nie jest.

                Na dużej scenie wystąpią również lokalni artyści, o których warto również nadmienić. Rodzeństwo Markowscy kolejny raz zaprezentują swoje umiejętności muzyczne śpiewając w rytmach disco polo. W swoim repertuarze mają również kilka utworów w języku ukraińskim. W rockowym klimacie zagra zespół OUT. Członkowie grupy pochodzą głównie z Białego Boru. Przy okazji XX dni Białego Boru świętują swój okrągły jubileusz.  Założycielami grupy był Tomasz i Paweł założyli w piwnicy Marcina zespół o nazwie OUT. Na przestrzeni tych 20 lat przewinęli się: Marcin Dallig - perkusja w pierwszym składzie, Marcin Fangrat - perkusja , Dawid Nadolski - bas. Tomasz Giczewski - perkusja, bas. Aktualnie w skład zespołu wchodzą: Szymon Wyrwicz - perkusja, Paweł Lange - bas, Paweł Grabowski - gitara, śpiew, Tomasz Sosnowski - gitara.

            Rytmy rockowo-reaggeae'owo-bluesowe zaprezentuje zespół KROKi z Bobolic. Chłopkaki grają od 1,5 roku. Teksty pisał na razie (Dawid),ale wszystko jeszcze przed nimi. Śpiewają przede wszystkim o...emocjach! Muzyka jest wspólna, tzn. ktoś daje pomysł, reszta dokłada swoje i jedziemy! Chłopacy mają już pozakładane rodziny, więc nie grają "dla ładnych dziewczyn", ale dla nieładnych też nie grają... Grają, bo to po prostu lubią!

            Ciężkie, rockowe rytmy zaprezentuje zespół NekreS z Sępolna Wielkiego. Grupa powstała około 3 lata temu, w obecnym składzie grają od roku. Grają głównie rockowe covery. W skład zespołu wchodzą: wokalista - Michał Skonieczny, perkusista - Daniel Zalewski, basista - Kamil Olzacki, gitarzysta rytmiczny - Wiktor Wasiniewski, gitarzysta Solowy - Daniel Zięba.

            W tym roku również swoje umiejętności wokalno-muzyczne zaprezentuje Dariusz Gwiazda z zespołem. Grupa pochodzi z sołectwa Grabowo (gmina Biały Bór). Grają głównie covery w rytmach rockowo-bluesowych.

            Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych będzie program interaktywny oraz duże, wesołe miasteczko z Czech. Podsumowaniem XX obchodów dni miasta, od godziny 24-ej będzie zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ-e: PM & Cinek. Oczywiście, aby mieć siły na ekstra zabawę, posilić się będzie można na licznych stoiskach gastronomicznych.

info: Białoborskie Centrum Kultury

Komentarze (1)

aaale 2014-07-16 20:01

A MOZE JAKIS SCENARIUSZ GODZINOWY?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: