Myśliwi świętowali 60-lecie

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-14 09:45:40
Myśliwi świętowali 60-lecie
  • Foto: es

12 lipca 2014r. o godz. 17:00 na terenie Dworu Pomorskiego w Luboradzy odbyła się oficjalna część uroczystości związanej z Jubileuszem 60-lecia Koła Łowieckiego Darzbór w Szczecinku

Podczas uroczystości odbyło się między innymi; uroczyste nadanie sztandaru dla Koła Łowieckiego Darzbór  w Szczecinku Przez Okręgową Radę Łowiecką, odnowienie ślubowania przez myśliwych Koła, nadanie odznaczeń Kapituły Zarządu Głównego PZŁ, uroczyste przyjęcie księgi pamiątkowej Koła oraz wystąpienia przedstawicieli Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie, przedstawicieli samorządu powiatowego i terytorialnego oraz zaproszonych gości. 

Samo Koło Łowieckie tak podsumowuje ostatnie 60 lat:

"Koło Łowieckie „Darzbór” Szczecinek liczy już sobie już 60 lat. W naszych burzliwych czasach to spory kawał historii. Inne bywały warunki i okoliczności, w których pierwsi myśliwi ze Szczecinka rozpoczynali przed laty swoją działalność, zmieniały się one w kolejnych dziesięcioleciach, inne tez są dzisiaj. O przeszłych czasach można mówić i oceniać je rożnie. Wiele działań ludzi z tej przeszłości podlega dziś krytyce. Historii jednak nie da się zmienić: po prostu tak było. Warto jednak z przeszłości wyciągać wnioski i nauki. Dzisiejszy „Darzbór” bowiem to zupełnie inne Koło niż to z lat pięćdziesiątych czy siedemdziesiątych, a nawet osiemdziesiątych. Nie tylko dlatego, że zmieniły się uwarunkowania ustrojowe, społeczne i materialne, ale częściowo także prawne w jakich obecnie działamy. To prawda – jesteśmy dziś zasobniejsi, zgromadziliśmy pokaźny dorobek doświadczeń w urządzaniu naszego łowieckiego gospodarstwa".

info: darzbórszczecinek.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: