Miejskie targowisko - oficjalnie przecięto wstęgę!

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-11 11:38:54
Miejskie targowisko - oficjalnie przecięto wstęgę!
  • Foto: Irek Markanicz

Punktualnie o godzinie 10:00, w towarzystwie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Andrzeja Jakubowskiego, szczecineckich radnych, pracowników samorządowych oraz sporej grupy mieszkańców naszego miasta - rozpoczęła się oficjalna ceremonia otwarcia miejskiego targowiska.

Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że koszt zrealizowanej przez UM Szczecinka inwestycji zamknął się w kwocie 3.081.170,91 złotych z czego 1 milion złotych stanowiło dofinansowanie otrzymane przez szczecinecki ratusz z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie: „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego. To największy kwotowo poziom dofinansowania, jakie urząd Marszałkowski przeznaczył  ze swego budżetu na ten cel w roku 2014.

- Niezmiernie się cieszę, że mieszkańcy Szczecinka i całego powiatu będą w końcu mogli handlować w cywilizowanych warunkach. Przez wiele lat nie dawało mi to spokoju - ale to już historia. Mamy obiekt na miarę XXI wieku i to jest w tej chwili dla mieszkańców naszego miasta  najważniejsze - powiedział w swoim wystąpieniu burmistrz Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglas.

Burmistrz podziękował również radnym za wsparcie, jakiego mu udzielili, kiedy przedkładał swój pomysł kompleksowego zagospodarowania terenów miejskiego targowiska. - Bez Państwa pomocy  tej inwestycji by nie było - stwierdził na zakończenie. Po tradycyjnym przecięciu pamiątkowej wstęgi samorządowcy udali się na pierwsze w tym roku zakupy na szczecineckim targowisku.

info: UM Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: