W Darłowie ruszył Bałtyk Festiwal

  • Irek Markanicz
  • 2014-07-10 22:56:10
W  Darłowie ruszył Bałtyk Festiwal
  • Foto: Irek Markanicz

Od dziś do niedzieli potrwa czwarta edycja tej popularnej imprezy. Bałtyk Festiwal -media i sztuka to wspólne przedsięwzięcie samorządu Darłowa i Radia Koszalin.

Podstawowa zasada jest taka że przy okazji letniego, nadmorskiego wypoczynku można w jednym miejscu zobaczyć osoby z pierwszych stron gazet. W tym roku do Darłowa przyjechali Danuta Wałęsa, ks.Adam Boniecki, Wojciech Pszoniak, Stanisław Tym, Henryk Sawka, Wojciech Jagielski, Robert Więckiewicz,Michał Ogórek, prof. Jerzy Bralczyk, Krzysztof Materna i wielu innych. Najważniejsze że oprócz oficjalnych spotkań, można ze znanymi z mediów osobami porozmawiać jak z dobrym znajomym. Festiwal to zarówno spotkania autorskie jak i mnóstwo innych działań.

W piątek to własnie z plaży w Darłówku będzie nadawana kultowa Lista Przebojów Programu III. Oczywiście listę poprowadzi Marek Niedźwiecki. W sobotę odbędzie się muzyczny konkurs, zaproszeni wokaliści i zespoły będą walczyć o "złoty mikrofon Radia Koszalin". Podczas festiwalu odbędzie się premiera słuchowiska przygotowanego w koszalińskiej rozgłośni, tym razem będzie to "Tartak" Dariusza Odiji. Dodatkowo dla publiczności przygotowano projekcje filmowe, koncerty, prezentacje kabaretowe a przy okazji tego festiwalu można kupić książki zaproszonych twórców.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: